پس‌ازآنکه مدیریت شهری رشت توانست خبرهایی خوش از نهایی شدن کار پروژه تراموا، تفاهم با آب منطقه‌ای برای اجاره ۹۹ ساله تالاب عینک، تفاهم برای حل مشکل اراضی آب منطقه‌ای در مسیر کانال ژ۵، عقد پنج تفاهم‌نامه برای اجرای پنج پروژه بزرگ توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و… را در روزهای اخیر مطرح نماید، اکنون تلاش‌هایی عجیب برای برهم زدن آرامش شهر رشت مشاهده می‌شود.

 

 ماجرا از این قرار است که در فضای مجازی و رسانه‌ای نام ۵ گزینه عجیب برای جایگزینی حاج محمدی در شهرداری رشت شنیده می‌شود و دلیل آن عزم جدی ۸ الی ۹ عضو شورا برای عزل شهردار رشت عنوان‌شده است! نخستین موضوع اینکه مطرح کنندگان چنین شایعاتی هنوز روی عدد مخالفین شهردار رشت به جمع‌بندی نرسیده‌اند و بین ۸ یا ۹ مردد هستند، آن‌هم در شرایطی که رسانه‌های مطلع به فضای شورا و شهرداری به‌خوبی می‌دانند در حال حاضر چنین فضایی در شورای شهر رشت وجود ندارد و مخالفین و موافقین حاج محمدی در شورا شاید با عددی برعکس ادعای مطرح‌شده باشند!

 

موضوع دوم اما کمی مهم‌تر است، در شرایطی که فرمانده سپاه قدس گیلان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه اجرای پنج پروژه توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) تأکیدات مشخصی بر همدلی در مدیریت شهری داشتند، طرح چنین مسائلی مشکوک و عجیب به نظر می‌رسد.

 
مبحث دیگر اما طرح برخی نام‌ها به‌عنوان گزینه‌های مطرح جایگزینی حاج محمدی است. جایی که هر یک از ۵ گزینه یا قصد ورود در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه را دارند و یا در گذشته نام آنان برای شهرداری رشت مطرح بوده و آنچه امروز شنیده می‌شوند دیگر تمایلی به حضور در این عرصه را ندارند.

 

اما فارغ از این‌ها حتی اگر یک درصد مطالب منتشرشده در این خصوص صحت هم داشته باشد باید بازهم نسبت به وضعیت شهر رشت ابراز نگرانی کرد که ثبات مدیریتی در آن به همین سادگی به چالش کشیده می‌شود. باید اعتراف کرد که شهر رشت هرچه که می‌کشد از همین عدم ثبات مدیریت شهری بوده و اگر اتفاق خاصی در این شهر طی سالیان گذشته رخ نداده است به دلیل همین لرزان بودن پایه‌های صندلی مدیریتی بوده است./منبع رشت ۲۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *