قرارگاه خاتم النبیا سپاه از طرح های عمرانی علوم پزشکی گیلان بازدید و بر تسریع احداث و توسعه طرح های حوزه سلامت تاکید کرد.

گیل ابراز، صبح امروز سردار سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و همچنین محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان از محل جانمایی طرح احداث و توسعه بیمارستان های پورسینا، رازی و همچنین پروژه های سایت لاکان بازدید کردند.

احداث اورژانس و بیمارستان جنرال پورسینای رشت

احداث بخش اورژانس پورسینا در راستای تبدیل شدن به بیمارستان جنرال یکی از طرح های بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. در این طرح عام المنفعه اهدافی همچون تبدیل شدن مرکز آموزشی درمانی پورسینا به یک مرکز آموزشی و درمانی جنرال، احداث و ساماندهی بخش اورژانس مطابق با استانداردهای بیمارستان ایمن، بهبود روابط درون بخشی و میان بخشی، برطرف کردن کمبود بخش های بستری داخلی در جهت جنرال شدن و همچنین خدمات رسانی به بیماران تروما توسط هلی پد دنبال می شود.

دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات فنی اورژانس پورسینا، اظهار کرد که اورژانس مرکز پورسینا در دو طبقه با زیر بنای ۳۸۰۰ متر مربع هم‌اکنون در دست مناقصه بوده و طبق پیش بینی ها ۳۲ هزار و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ساخت و بهره برداری آن برآورد اولیه شده است.

به گفته وی برای مرکز جنرال پورسینا نیز هشت طبقه با زیربنای ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر مربع پیش بینی شده که این پروژه نیز در دست مناقصه بوده و کارشناسان هزینه ای بالغ بر ۱۲۹ هزار میلیون تومان برای آن پیش‌بینی کرده‌اند.

اذعان قراگاه خاتم به پایین بودن تخت های درمانی کشور نسبت به متوسط جهانی

سعید محمد، فرمانده قرگاه خاتم الانبیا نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کمبود تخت‌های بیمارستانی یکی از معضلات کشور است، اظهار کرد که میزان تخت بیمارستانی در کشور ما نسبت به متوسط جهانی بسیار پایین‌تر بوده و این نقیصه در دوران بحران کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است.

تقدیر فرمانده قرارگاه خاتم از کادر سلامت گیلان در مقابله با کرونا

به گفته فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء یکی از معضلات گیلان، نبود تخت بیمارستانی کافی در مراکز درمانی است اما در عین حال تلاش های دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر سلامت استان در جهت کنترل ویروس کرونا ستودنی است.

تکمیل بیمارستان های نیمه کاره، چشم انداز پیش رو قرارگاه خاتم الانبیا

سعید محمد از اتخاذ راه‌حل‌های مناسب جهت رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی در مراکز درمانی خبر داد و گفت که مقرر شده برای حل این مشکل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در پروژه‌های بیمارستانی ورود کند و حجم زیادی از فعالیت‌ها را برعهده بگیرد، از این رو تکمیل بیمارستان‌های نیمه‌کاره را در دستور کار داریم.

احداث و توسعه بیمارستان های رازی و رشت با تهاتر املاک سرمایه ای

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در ادامه، اشاره ای به برنامه های این قرارگاه در جهت تکمیل پروژه‌های بیمارستانی در گیلان داشت و اذعان کرد که قرار است چند طرح بیمارستانی توسعه‌ای را در بیمارستان‌های رازی و پورسینای رشت به‌صورت تهاتر با املاک سرمایه ای انجام شود.

بهبود تخت های درمانی کشور ظرف سه سال آینده توسط قرارگاه خاتم الانبیا

به گفته محمد، اقدامات مربوط به طرح‌های بیمارستانی و توسعه‌ای باید ابتدا طراحی شوند و با تدابیری که قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اکثر استان‌های کشور در دست ساخت و طراحی دارد، ظرف دو تا سه سال آینده وضعیت بیمارستان‌های کشور از حیث تخت‌های بیمارستانی بهبود پیدا می‌کند.

بیمارستان رازی تجدید بنا می شود

تجدید بنای بیمارستان رازی با قابلیت استفاده از استعداد تجاری نیز از دیگر پروژه هایی بود که فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در جریان آن قرار گرفت.

به گفته دکتر سالاری، طرح تجدید بنای بیمارستان رازی در هشت طبقه با زیر بنای ۳۵ هزار متر مربع طراحی شده و هم اکنون در دست طراحی است و مطابق پیش‌بینی و برآورد اولیه ۲۹۷ هزار میلیون تومان هزینه دربر خواهد داشت.

آخرین بازدید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از پروژه های عمرانی حوزه سلامت گیلان، مجتمع های در دست طراحی و ساخت سایت لاکان و پروژه‌های در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود.

در سایت لاکان هم اکنون دانشکده های داروسازی و دندانپزشکی مستقر هستند و قرار است دانشکده پزشکی نیز در این سایت احداث شود.

پیشرفت ۲۳ درصدی دانشکده پزشکی گیلان با گذشت ۲۵ سال

آنطور که دکتر سالاری اعلام کرده، احداث دانشکده پزشکی بالغ بر ۲۵ سال در سایت لاکان شروع به کار کرده اما پیشرفت چندانی نداشته است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دانشکده پزشکی سایت لاکان با پنج طبقه و با زیربنای ۲۳ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۳ درصد احداث شده و برای نهایی شدن نیازمند ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.

گفتنی است علاوه بر پروژه های فوق الذکر، بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی نیز در سایت لاکان در ۹ طبقه با ۷۰ هزار مترمربع در دست طراحی بوده و پیش‌بینی برآورد هزینه آن ۶۸۰ هزار میلیون تومان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *