معاون نظارت و بازرسی صمت گیلان گفت: با انبارهای متخلف نگهداری کالا برخورد می شود.

گیل ابراز: محمد درویش کردار در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از انبارهای نگهداری کالا گفت: گفت: در راستای حمایت از مصرف کنندگان و جلوگیری از احتکار، گرانفروشی و قاچاق کالاهای اساسی، پایش انبارهای نگهداری کالا در اولویت بازرسی کارشناسان سازمان بوده و با بهره گیری از ظرفیت سامانه جامع انبارها در سه ماهه سال جاری از ۲۰۴۱ محل انبار کالا بازدید و بازرسی به عمل آمد که منجر به شناسایی ۷۱ واحد انبار متخلف به ارزش بیش از سی و دو میلیارد و سیصد میلیون ریال شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: این طرح برای مقابله با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار که نسبت به جمع آوری کالاهای عمومی و ضروری مردم و امتناع از عرضه آنها در سطح بازار اقدام می‌کنند، انجام می‌شود.

درویش ادامه داد: براساس ابلاغیه ها و دستورالعمل های وزارت صمت، همه مراکز نگهداری کالا و همه کالاهای وارداتی و یا تولید داخل و یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ ارز رسمی در شمول کالاهای هدف ستاد تشدید احتکار و اختفا قرار گرفته و باید نسبت به ثبت اطلاعات انبار و همچنین ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها و نگهداری کالا به آدرس www.nwms.ir اقدام کنند.

وی بر ثبت اطلاعات انبارهای موجود در استان تاکید کرد و گفت: در صورتی که مشخصات کالا و انبارها ثبت نشود فعالیت انبارهای شناسایی شده غیرقانونی بوده و احتکار یا عدم اعلام موجودی محسوب می شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان، در طرح نظارتی مذکور با اشاره به مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پدیده قاچاق را ضربه به اقتصاد و هویت ملی کشور و همه برنامه‌ریزی‌های ملی برای رشد و بالندگی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها، افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت گیلان، با اشاره به لزوم مشارکت مردمی در مقابله با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار از مردم خواست: برای حمایت از تولید ملی و اشتغال جوانان جامعه با بازرسان و کارشناسان سازمان صمت در مبارزه با محتکرین و سو استفاده کنندگان شرایط بازار همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخباری را به در خصوص بازار گرانفروشی، احتکار و سایرتخلفات صنفی را به سامانه دریافت شکایات سازمان ۱۲۴ اعلام دارند./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *