مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: موزه نهضت جنگل در شهر رشت پس از اتمام مراحل مرمت و تجهیز آن بازگشایی می‌شود.

گیل ابراز: مسعود حلاج‌پور از راه‌اندازی ۵ موزه جدید در استان گیلان و در شهرهای رشت، ماسوله، رودبار و شاندرمن تا پایان امسال خبر داد و اظهار داشت: موزه نهضت جنگل در خانه میرزا واقع در شهر رشت پس از اتمام مراحل مرمت و عملیات تجهیز آن به روی مردم و علاقمندان بازگشایی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان استفاده از اماکن تاریخی و ‌تبدیل آن‌ها به فضاهای عمومی نظیر موزه‌ها را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بهره‌گیری از اماکن تاریخی به شکل اقامتگاه‌های سنتی، مراکز عرضه و کارگاه‌های صنایع‌دستی از جمله برنامه‌ها و اولویت‌های این اداره کل محسوب می‌شود.

حلاج‌پور فراهم آوردن شرایط لازم برای استفاده مردم و گردشگران از اماکن تاریخی را مورد اشاره قرار داد و در تشریح موزه‌های جدیدی که در گیلان راه‌اندازی می‌شوند تصریح کرد: موزه شهر رودبار واقع در کاخ ناهارخوران این شهرستان و موزه سنجش داخل مدرسه شهید دکتر بهشتی در رشت از جمله این موزه‌های جدید هستند./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *