گیل ابراز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: می توان با تبدیل مدارس خالی به کارگاه های مهارت، اشتغال و اقتصاد را در استان بهبود بخشید.

مسعود حلاج پور امروز در جلسه شورای مهارت گیلان که در سالن غدیر استانداری گیلان گفت: با آموزش به روستاییان در بخش گردشگری می توان توسعه پایدار و اشتغال را در بین روستاییان گسترش داد.

وی افزود: گیلان ۸۵ هنر فاخر صنایع دستی دارد و سال گذشته هنر چادر شب بافی این استان ثبت جهانی شد.

حلاج پور ادامه داد: ما به دنبال مارکتینگ هستیم و برنامه ریزهایی برای دستیابی به این هدف مهم انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: اغلب افراد فعال در بخش صنایع دستی گیلان را بانوان جوان تشکیل می دهند و ارتقای مهارت این افراد می تواند گامی موث در جهت توسعه اقتصاد استان در این بخش باشد.

وی افزود: امسال در شهرستان شفت برای بهره گیری از مدارس بلااستفاده به منظور مهارت آموزی به کارموزان متمرکز شدیم و موفق شدیم پنچ مدرسه را برای این منظور اختصاص دهیم.

وی تاکید کرد: ضروری است تا در دیگر شهرستان ها نیز این امر گسترش یابد و با ایجاد کارگاه آموزشی، مدارس خالی را به میدان مهارت در بخش گردشگری و صنایع دستی تبدیل کنیم.

حلاج پور با اشاره به اینکه گیلان از نظر خوراک از استانهای مطرح کشور است، ادامه داد: امسال می خواهیم ۵۴ دوره آموزشی در این خصوص برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: پوشاک گیلان از نوع فاخر است و باید به ثبت جهانی برسد. با معرفی پوشاک گیلان به دنیا ظرافت های فرهنگ غنی گیلان در دنیا به نمایش گذاشته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.