قربانیان گفت: مسابقات قرآنی امسال اوقاف گیلان به صورت منطقه‌ای برگزار می‌شود.

گیل ابراز: «محمدمهدی قربانیان» اعلام کرد: چهل و سومین دوره مسابقات قرآنی استان گیلان به صورت منطقه‌ای و در پنج منطقه برگزار می‌شود.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان افزود: منطقه یک شامل شهرهای رشت و خشکبیجار، کوچصفهان، لشت‌نشا، خمام و سنگر و منطقه ۲ شامل شهرهای بندرانزلی، آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر است و منطقه سه شهرهای لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، رودسر و املش را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: در منطقه چهار قاریان و حافظان شهرهای آستارا، تالش، ماسال و رضوانشهر و در منطقه پنج نیز فعالان قرآنی شهرهای شفت، صومعه سرا، فومن و رودبار به رقابت می‌پرداند.

قربانیان با بیان اینکه شرکت در این دوره از مسابقات فقط با ثبت نام در سامانه طراحی شده برای مسابقات قرآن امکان‌پذیر است، گفت: ثبت‌نام این دوره از مسابقات از طریق سایت www.my.oghaf.ir از ۲۰ اردیبهشت آغاز شده و تا ۱۶ خرداد ادامه دارد.

وی از احتمال تمدید مهلت ثبت‌نام خبر داد و گفت: علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات ثبت‌نام را به روزهای پایانی موکول نکنند.

رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه این مسابقات در رده سنی بزرگسالان (بالای ۱۸ سال) برای خواهران و برادران برگزار می‌شود اذعان داشت: این مسابقات شامل رشته‌های حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، ترتیل، قرائت، دعاخوانی، اذان، تواشیح و همخوانی قرآن، تفسیر است.

وی یادآور شد: برای برگزاری مرحله شهرستانی با توجه به شرایط استان در مواجهه با ویروس کرونا و همچنین تقاضای جامعه قرآنی با توجه به فصل امتحانات دانشگاه در حدفاصل ۲۴ خرداد تا ۲۷ تیرماه برنامه‌ریزی شده و به اطلاع ثبت‌نام شدگان می‌رسد.

قربانیان اعلام کرد: حدود ۲۰۰ خواهر و ۲۰۰برادر به مرحله استانی مسابقات، که در مرداد ماه سال جاری در رشت برگزار می‌شود، راه پیدا می‌کنند./شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *