مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: دانش آموزان پایه دوازدهم فردا در حوزه‌های برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی حاضر می‌شوند.

گیل ابراز: نادر جهان ارای، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۲۰ هزار و ۳۱۷ دانش آموز گیلانی پایه دوازدهم طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش همزمان با دانش آموزان سراسر کشور از فردا (شنبه ۱۷ خرداد ماه) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه‌های امتحانی حاضر شده و در امتحانات سراسری پایان سال تحصیلی به سوالات هماهنگ کشوری پاسخ می‌دهند.

او با بیان اینکه امتحانات پایه دوازدهم تا ۱۶ تیر ماه ادامه دارد، افزود: دانش آموزان پیش دانشگاهی و یا سوم نظام قدیم هم فردا در این امتحانات شرکت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به افزایش ۷۰ درصدی تعداد حوزه‌های امتحانی در مقایسه با پارسال برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: امتحانات سال آخر متوسطه دوم در ۲۳۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود و دانش آموزان پایه دوازدهم شهر‌هایی نظیر رستم آباد، منجیل و لوشان که پارسال در شهر خود حوزه امتحانی نداشتند امسال می‌توانند در شهر خودشان امتحان بدهند.

جهان آرای یادآور شد: در همه حوزه‌های امتحانی علاوه بر حضور مراقب، ناظر، رئیس حوزه و منشی، مربیان بهداشت نیز برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حضور دارند و نکات بهداشتی را پیگیری می‌کنند.

او با اشاره به برگزاری امتحانات پایه نهم که بر اساس تصمیمات شورای اولیای مدارس با تعیین ساعت و روز‌های امتحان به صورت داخلی برگزار می‌شود، تصریح کرد: امتحانات ۳۰ هزار و ۴۰۰ دانش آموز پایه نهم که به صورت حضوری از هفته گذشته در مدارس استان آغاز شد تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.