مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان با حضور عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در جلسه شورای اداری اداره کل این استان، برگزار شد.

گیل ابراز: مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان با حضور عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در جلسه شورای اداری اداره کل این استان، برگزار شد.

عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس این سازمان در این مراسم اظهار داشت: استان گیلان به دلیل دارا بودن شرایط منحصر به فرد حمل و نقلی از جمله وجود مرز زمینی و دریایی یکی از استان‌های مهم حمل و نقلی کشور در حوزه‌های حمل و نقل کالا، مسافر و نیز در حوزه ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی می‌باشد.

رییس سازمان راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه دریای خزر و خلیج فارس دو پتانسیل بزرگ در حمل و نقل کشور محسوب می‌شوند، بیان کرد: دو بندر مهم امیر آباد و بندرانزلی در دریای خزر وجود دارند که تخلیه و بارگیری در این بنادر صورت گرفته و حلقه اتصال به جنوب کشور محسوب می‌شوند.

وی در ادامه افزود: جاده‌های استان گیلان از نظر وضعیت حمل و نقلی از شرایط خاص و ویژه‌ی توریستی و گردشگری برخوردار است و در ایام مختلف سال مردم عزیز ما به این استان مسافرت می کنند.

حسن‌نیا در ادامه اظهار امیدواری کرد: مدیرکل جدید استان بتواند با بهره‌گیری از ظرفیت و توان نیروی انسانی موجود تحول بزرگی را در مجموعه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان به وجود آورد.

وی با اشاره به این نکته که چشم انداز آینده‌ی ما توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقلی استان می‌باشد، افزود: لازمه نگهداری بهینه و مناسب راه‌های استان، توجه به ظرفیت و پتانسیل و توان نیروی انسانی موجود را می‌طلبد که باید در این راستا دقت و حساسیت بیشتری به کار گرفته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حیات امروز کشور ما حاصل زحمات و پایمردی میلیون‌ها نفری است که خالصانه در راه حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی از خودگذشتگی کردند، ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی تلاشگران عرصه حمل‌ونقل جاده‌ای که همواره در مقاطع سخت و حساسی نظیر جنگ، سیل، زلزله و کرونا برای خدمت به مردم در صحنه حضور داشتند نیز بر کسی پوشیده نیست.

گفتنی است سبحان‌له علیپور، سرپرست پیشین اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در ابتدای این مراسم گزارشی از دوران سرپرستی خود در استان ارائه کرد.

همچنین فریبرز مرادی، مدیرکل جدید نیز طی سخنانی برنامه‌های خود را جهت ادامه فعالیت ها و اهداف راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد.

شایان ذکر است در این مراسم که معاون راههای فرعی و روستایی و مدیر کل دفتر روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به همراه فرمانده پلیس راه استان و روسای ستادی و شهرستانی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز حضور داشتند، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، با اهدای لوح تقدیر از خدمات سبحان‌اله علیپور در طول مدت سرپرستی اداره کل قدردانی کرد و حکم انتصاب فریبرز مرادی، مدیر کل جدید را به وی ابلاغ کرد.

این گزارش می‌افزاید، عبدالهاشم حسن‌نیا در سفر به استان گیلان از پایانه‌ی مرزی آستارا، محل جدید احداث پایانه مرزی آستارا و محل احداث پل جدید اتومبیل رو آستارا نیز بازدید کرد و در پایانه مرزی آستارا نیز با رانندگان ایرانی و خارجی گفتگو و دیدار داشت و با ارائه نقطه نظرهای راهبردی، دستورات لازم برای رفع مشکلات این تلاشگران را صادر کرد.

لازم به ذکر است که پایانه مرزی آستارا به طور متوسط روزانه ۲۵۵ دستگاه کامیون صادرات و واردات کشور را به عهده دارندو یکی از مرزهای فعال کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.