مستند داستانی«سایه» به کارگردانی “هوشنگ درویش پور” یک مستند اجتماعی است، که به فرآیند چالش های ترخیص کالا در سازمان گمرک انزلی می پردازد.

به گزارش گیل ابراز و به نقل از خبرگزاری مهر، هوشنگ درویش پور درباره این مستند گفت: مستند داستانی “سایه” اشاره به حجم گسترده حمل و نقل کالاهایی دارد که ازطریق گمرگ انزلی وارد کشورمی شود و در طی پایش پروسه استاندارد توسط سازمان گمرک به دلیل مغایرت داشتن با ساز و کار قوانین واردات و صادرات کالا ها،مهرعدم انطباق استاندارد خورده و مانع ترخیص کالا از گمرک می شود.

این کارگردان با بیان این که مستند «سایه » از زوایای مختلف به بررسی این موضوع پرداخته است، تصریح کرد؛باوجود قوانین شفاف و جامع در زمینه تشریفات ترخیص کالا همواره شاهد این مساله بوده ایم،که صاحبان کالا با ترفندهای متداولی سعی دارند تا با روش های مختلف خود را به کارشناسان ” آزمایشگاه استاندارد ” نزدیک وبا تطمیع این افراد، آنان را وادار به تایید کالای معیوب نمایند.


وی در همین زمینه افزود:اما دراین بین افراد و نیروهای پاکدستی هستند،که به واسطه ی ایمان وجودی وارق ملی همواره درمقابل تطمیع سودجویان مقاومت نموده وچه بسا دراین راه آسیب هایی جبران ناپذیری را متحمل بشوند.


درویش پور عنوان کرد؛ فیلم “سایه “در واقع روایتی از فراز و نشیب زندگی این افراد است که در قالب فیلم مستند داستانی “سایه “به سفارش اداره کل استاندارد استان گیلان ساخته شد وبه زودی برای پخش از صداوسیما آماده می شود.


عوامل سازنده این اثر عبارتند از :
نویسنده فیلمنامه ، مدیرفیلمبرداری وکارگردان، هوشنگ درویش پوراولین کارگردان گیلانی بعد از انقلاب سینمای کشور.
برنامه ریزو دستیاراول کارگردان : بیژن درویش پور
مدیرتولید : روزبه رحمانیان
تدوین : رامتین کوچکی
صدابردار: شهریارعادلی
گریمور: مجید ادراکی
طراح صحنه و لباس : آرمان صفاری
تدارکات : بهرام کوچکی حسن کیاده
صداگذاری و ترکیب صدا : رامتین کوچکی
موسیقی : مرتضی یکرنگ
دستیاراول فیلمبردار: علی زرآبا دی
منشی صحنه : پرنیان حسن زاده
عکاس : الدوز
اتالوناژوپشتیبانی رایانه : جوادسالارخیلی
خواننده تیتراژ : مهران کیمیا
تهیه کننده : هوشنگ درویش پور
بازیگران : بیژن درویش پور، حامد ملک ، مهسا پورنیازی ، مریم شاملو ، محمد صوفی ، مهران کیمیا ، سعید قریشی ، سهند آقایی ، ملورین برهان و رامتین شایان ، مرتضی جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.