مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: یکی از برنامه‌های این سازمان در سال ۹۹ ایجاد شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان در مساحت ۵۰ هکتار است.

به گزارش گیل ابراز ، محمدولی روزبهان امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایجاد شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد با صرف هزینه ۱۰۰ میلیارد تومانی در مساحت ۵۰ هکتار از جمله برنامه‌های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی وجود ۷ منطقه آزاد در کل کشور را مورد اشاره قرار داد و در همین زمینه عنوان کرد: در حال حاضر منطقه آزاد انزلی به دلیل اتصالش به دریای خزر و همجواری با کشورهای همسایه آسیای شمالی مهم‌ترین منطقه آزاد تجاری – صنعتی در کشور محسوب می‌شود.

روزبهان اهمیت بسیار بالای منطقه آزاد انزلی و قرار داشتن آن در مسیر کریدور نوستراک و راه ابریشم را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه خدای متعال ایران و گیلان را در مقر ارتباطی جهان قرار داده است افزود: نزدیکی به قطب جمعیتی کشور اهمیت و جایگاه منطقه آزاد انزلی را در بین سایر مناطق آزاد بالا برده است.

وی از فراهم شدن فضای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی با توجه به زیرساخت‌های خوب ایجاد شده در سال‌های گذشته سخن گفت و تصریح کرد: سال گذشته یک میلیون تن کالای اساسی کشور در منطقه آزاد انزلی تولید شد و شاهد تشکیل بزرگ‌ترین قطب اقتصادی شمال کشور در منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی بودیم.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی سرمایه‌گذاری هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش ریالی و ۶۱ میلیون دلاری خارجی این منطقه در سال ۹۸ را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۵۰ میلیون دلار صادرات و ۳۷۰ میلیون دلار واردات کالا به کشور از طریق منطقه آزاد انزلی انجام شد.

روزبهان فعالیت ۱۷۰ کارخانه در شهرهای صنعتی منطقه آزاد انزلی را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه ۲۳ هزار نفر در واحدهای تولیدی شهرهای صنعتی منطقه فعالیت دارند گفت: ۹ درصد اقتصاد گیلان در منطقه آزاد انزلی شکل می‌گیرد و حضور سالانه ۷ میلیون گردشگر در منطقه آزاد انزلی نشان دهنده ظرفیت‌ بالای این منطقه است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تولید را محور و پاشنه آشیل اقتصاد تمام کشورهای دنیا تلقی کرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی از بهار امسال شروع شده و قرار است ۲۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی در شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی ایجاد شود.

روزبهان اتمام پروژه راه آهن رشت – بندر کاسپین را از جمله برنامه‌های سال ۹۹ سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی خواند و ابراز داشت: تقویت ظرفیت‌های بندری منطقه آزاد انزلی از دیگر برنامه‌هایی محسوب می‌شود که سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی با توجه به وجود مزیت‌های اقتصادی نسبت به تحقق آن اقدام می‌کند.

وی گردشگری، آموزش عالی و بخش درمان را از موضوعات مؤثر در منطقه آزاد انزلی دانست و با بیان اینکه پیگیر اهداف موجود در این حوزه‌ها هستیم تصریح کرد: با دانشگاه‌های معتبر دنیا رایزنی‌هایی به عمل آمده است تا رشته‌های دانشگاهی توسط دانشگاه‌های دنیا در منطقه آزاد انزلی راه‌اندازی شود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی مبارزه با ویروس کرونا را از جمله اقدامات انجام شده واحدهای موجود در منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و اظهار داشت: در راستای مقابله و مبارزه با شیوع ویروس کرونا تعداد ۸۰۰ هزار عدد ماسک و گان پزشکی در منطقه آزاد انزلی تولید شده است.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *