گیل ابراز _ به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛ فرهاد دلق‌پوش در اولین جلسه کارگروه پایش کارتهای بازرگانی در سال ۱۳۹۹ اظهار کرد: کارت بازرگانی در اصل هویت و شناسنامه ای برای شناسایی بازرگانان در هنگام صادرات و واردات است، ولی با توجه به نوسانات ارزی، امکان سوء استفاده از این ابزار تجاری، محتمل است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان با اشاره تبصره چهار، بند سوم آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۰ قانون صادرات و واردات تاکید کرد: کسی حق استفاده از کارت بازرگانی دیگران را ندارد و بر این اساس اگر چنانچه فردی از کارت بازرگانی دیگران برای وارد کردن کالا و ماشین آلات استفاده کند به‌عنوان قاچاق تلقی خواهد شد و تحت تعقیب قرار می‌گیرد.
دکتر دلق‌پوش به صادرات بیش از ۵۷۹ میلیون دلاری استان گیلان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: صادرکنندگان در ایران مشکلات متعددی را در این روزها تجربه می‌کنند و اگر موانع صادرات در کشور حل شود و شرایط برای همه صادرکنندگان مهیا می شود، امیدواریم بتوانیم به توسعه صادرات ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه بیشترین مبادلات تجاری شمال از مرز آستارا که بزرگترین مرز ترانزیتی کشور است انجام می‌شود افزود: کنترل واردات و صادرات با حساسیت بیشتری باید انجام شود و قانون در مورد مسائل ارزی تعارف ندارد و ما مکلف به جلوگیری از خروج غیر قانونی ارز از کشور هستیم.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان در پايان با اهداي لوح از عملكرد يكساله اعضاي كارگروه پايش كارت بازرگاني گيلان تقدير و ابراز اميدواري كرد: با جديت و دقت در پايش كارت‌هاي بازرگاني فضاي فعاليت مناسب تري براي تجار و بازرگانان استان در راستاي شفاف‌سازي امور تجاري و تسهيل در اين امور براي نيل به اهداف قانوني مشخص شده فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *