مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان، یکی از برنامه های در حال اجرا را ارتباط و ملاقات چهره به چهره با خانواده زندانیان در محل زندگی آنان و زمان ملاقات در زندان ها و حل مشکلات آنان دانست و گفت: توانمندسازی، بالا بردن عزت نفس و حفظ نهاد خانواده مددجویان جزو اولویت هاست.

گیل ابراز: رضا محمدی اصل در دیدار با مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان رشت، درخصوص اولویت بندی و ساخت بسترهای لازم در راستای اساسنامه انجمن زندانیان و هرچه بیشتر توانمندسازی مددجویان و خانواده های آنان، خواستار ایجاد اتاق فکر شد و اظهار کرد: ایجاد شرایط و ساخت بستری مناسب برای خدمت رسانی به خانواده های مددجویان جزو تاکیدات سازمان زندان هاست.

وی یکی از برنامه های در حال اجرا را ارتباط و ملاقات چهره به چهره با خانواده های زندانیان در محل زندگی آنان و زمان ملاقات در زندان ها و حل مشکلات آنان دانست و افزود: کمک به خانواده زندانیان، بازسازی شخصیت و اصلاح و ارشاد زندانیان، کمک در جهت آموزش حرفه ای به زندانیان و کمک به اشتغال زندانیان پس از آزادی از جمله اقدامات انجمن حمایت از زندانیان باشد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گیلان اضافه کرد: با ایجاد فرصت های شغلی و تشکیل کارگروه های تخصصی و استفاده از خرد جمعی می توان نقش حمایت از خانواده زندانیان را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پررنگ تر کرد.

محمدی اصل توانمندسازی، بالا بردن عزت نفس و حفظ نهاد خانواده مددجویان را جزو اولویت ها دانست و ادامه داد: باید با شناسایی موانع موجود و مرتفع کردن آنها در چارچوب قانون به رشد و شکوفایی خانواده های مددجویان کمک کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید بودن سرپرست یا یکی از اعضای خانواده در حبس کمبودی برای سایر اعضای خانواده ایجاد کند، گفت: ما باید با راهکارهای مناسب برای اصلاح و ارتقای زندگی خانواده های مددجویان در زمان تحمل حبس بسترهای لازم را آماده کنیم تا خانواده ها بتواند جهت پیشرفت گام های موثری در اجتماع بردارند و این مهم امکان پذیر نیست؛ مگر با مدد جمعی و همکاری و همیاری دیگر نهادها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *