آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه انسان باید در شب‌های قدر از ساعات و لحظات عمر خود استفاده کند، گفت: بیداری در راستای حراست از دین در شب‌های قدر یک ارزش است.

گیل ابراز: آیت‌الله «رسول فلاحتی» شب گذشته (۲۳ اردیهشت) در مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) رشت با بزرگداشت یاد و خاطره شهدای سلامت و مبارزه با ویروس کرونا، اظهار کرد: از صبر، تحمل و مقاومت مردم خوب که به دلیل شیوع ویروس کرونا از عبادتگاه‌های الهی در یک فاصله زمانی دور شدند، قدردانی می کنم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان شیوع ویروس کرونا را از امتحان‌های الهی دانست و گفت: از مردم مؤمن و اهل تقوا که در ایام شیوع کرونا از پروتکل‌های نظام سلامت تبعیت کردند، تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به ایام ضربت خوردن و شهادت امیرالمومنین امام علی(ع)، تصریح کرد: انسانی سعادتمند است که محب و عاشق امام علی(ع) باشد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به در اختیار گذاشتن ظرفیت‌های بسیار از طرف خداوند برای انسان، بیان کرد: اگر هر کدام از ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل شود، انسان در دنیا و آخرت سعاتمند می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، عمر و زمان را از جمله نعمت‌ و ظرفیت‌هایی از طرف خدای متعال برای انسان دانست و گفت: عمر نعمتی است که خداوند در اختیار انسان گذاشته تا برای سعادت خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه در کلمه «قدر» سخن بسیاری نهفته است، خاطرنشان کرد: «قدر» به معنای اندازه است بنابراین تمام بخش‌های نظام هستی و عالم قدر و اندازه دارد.

آیت‌الله فلاحتی سلامتی را از نعمت‌های خدای متعال برشمرد و اظهار کرد: اگر سلامتی برود دیگر بر نمی‌گردد و تازه انسان قدر آن را می‌داند ضمن اینکه عمر نعمت بزرگی است که در دوران زندگی در اختیار انسان است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نفس بیداری در لیالی قدر معنادار است، خاطرنشان کرد: بیداری در راستای حراست از دین در شب‌های قدر یک ارزش است.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان به ویژه لیالی قدر ساعات و لحظاتی است که انسان می‌تواند از عمر خود استفاده کند، افزود: باید از این لحظات برای تلاوت قرآن استفاده کرد زیرا تلاوت هر آیه در ماه مبارک رمضان ثواب یک ختم قرآن را دارد.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه انسان مؤمن می‌تواند زمان را تبدیل به فرصت مفید کند، اذعان کرد: انسان باید برای زمان ارزش قائل باشد و عمر خود را با توجه به حواشی به هدر ندهد.

شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.