رشت- مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به بهره برداری از ۱۱۷ طرح از سوی این سازمان در دهه فجر، گفت: با بهره برداری از این طرح های برای ۱۳۵ نفر شغل ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نحوی نژاد بعد از ظهر سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه مسئولان باید علاوه بر بیان مشکلات شرایط مناسبی برای جامعه هدف در راستای توسعه استان و کشور ایجاد کنند، اظهار کرد: کارآفرینی بر عهده سازمان بهزیستی نیست اما ارائه تسهیلات مناسب بویژه برای اشتغال زنان سرپرست خانوار، معلولان و معتادان بهبود یافته از جمله وظایف این سازمان است.

نحوی نژاد با بیان اینکه ۸۰ درصد تسهیلات سازمان بهزیستی جذب و منجر به کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، افزود: توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی موجب ایجاد امیدواری مردم نسبت به نظام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های سازمان بهزیستی در دهه فجر، بیان کرد: امسال ۱۱۷ طرح با اعتباری به ارزش ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می‌شد که برای ۱۳۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی می‌شود.

نحوی نژاد به تحویل و افتتاح ۵۳ واحد مسکن نیمه تمام با اعتباری بیش از ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اشاره و تصریح کرد: ۱۰ و احد در اختیار خانواده‌های دو معلولیتی و همچنین ۴۰۰ مورد جهیزیه در اختیار نوعروسان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۲۱۱ برنامه جنبی در شهرستان‌های استان گیلان نیز اجرا می‌شود، گفت: دیدار با خانواده شهدا، ملاقات با خانواده‌های مددجو، برپایی میز خدمت در نماز جمعه‌ها، برگزاری مراسم چهلم سردار سلیمانی، مسابقات ورزشی و … در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان ارائه خدمات مشاوره رایگان به خانواده‌ها را از دیگر برنامه‌های این سازمان در دهه فجر نام برد و افزود: ترویج فرهنگ مشاوره سبب حل بسیاری از مشکلات می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۸ هزار مشاوره در ۱۰۰ مرکز مشاوره خانوادگی انجام شد که امسال پیش بینی می‌شود این تعداد به ۸۰ هزار مشاوره برسد، اظهار کرد: روزانه به ۲۵۰۰ کودک در حاشیه شهرهای استان گیلان یک وعده غذای گرم داده می‌شود.

آموزش و پرورش رقیب مهدکودک‌ها است

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۸ درصد کودکان پیش دبستانی در مهدکودک‌ها هستند، ادامه داد: آموزش و پرورش رقیب مهدکودک‌ها است. بر اساس هدفگذاری صورت گرفته تعداد مهدهای کودک در سال آینده ۱۵ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

نحوی نژاد با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه با موبایل، افزود: این جشنواره با محوریت مشکلات موانع و توانمندی‌های معلولین توسط اداره بهزیستی از ایام الله دهه فجر آغاز می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه شرکت در جشنواره برای عموم آزاد بوده و شرایط سنی ندارد، گفت: بعد از ایام الله دهه فجر پوستر این جشنواره رونمایی خواهد شد، این جشنواره در دو بخش عکس و فیلم برگزار شده و داوری آثار در دو بخش آزاد و ویژه معلولین صورت می‌گیرد.

نحوی نژاد با بیان اینکه فراخوان جشنواره همزمان با ایام الله دهه فجر خواهد بود، گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ اردیبهشت بوده و داوری آثار در ۱۵ خرداد صورت می‌گیرد و زمان برگزار جشنواره از دوم لغایت ۲۲ خرداد ماهه ۹۹ خواهد بود./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *