اختصاصی _ پایگاه خبری گیل ابراز ؛ در دیدار نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان‌ مطرح شد:
تلاش مجلس برای اجرای قانون حمایت از معلولان/لزوم مطالبه گری بهزیستی برای تشکیل فراکسیون حمایت از حقوق معلولان

صبح امروز جلسه ای مابین مدیرعامل انجمن معلولین بینایی گیلان و نماینده مردم صومعه سرا در مجلس در خصوص قانون جامع حمایت از معلولین در دفتر این انجمن برگزار شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اعلام‌ تلاش مجلس برای اجرای تحقق کامل قانون حمایت از معلولان اظهار کرد؛ یکی از اهداف اصلی دولت در این زمینه رفع نواقص و خلاء هایی است که در حال حاضر در قانون جامع حمایت از معلولان وجود دارد، لذا درصدد هستیم تا با همکاری مجلس، دولت و سازمان‌های مردم نهاد مشکلات موجود به زودی برطرف شود.

سید کاظم دلخوش اباتری، در همین زمینه با تاکید بر ضرورت طراحی راهکارهای عملیاتی در زمینه تدوین بودجه برای اجرایی شدن قانون حمایت از معلولان افزود؛ سازمان بهزیستی متولی اصلی اجرای قانون جامع حمایت از معلولان بوده و انتظار ما این است که با همکاری دولت، مجلس و مسئولان اجرایی در کمیسیون‌های تخصصی، ابعاد مختلف لایحه حمایت از معلولین به طور دقیق مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وی ضمن تشکر از کلیه افرادی که در حوزه ارائه خدمات به معلولان فعالیت دارند، گفت:فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در دوره گذشته در مجلس و با حضور سازمان‌های غیردولتی فعال در حوزه معلولان لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت را تصویب کرده است.

دلخوش افزود: در دوره‌های قبل در مجلس چنین فراکسیونی فعال بود و در حوزه معلولان اقدامات مهمی انجام داده است،اما متاسفانه دراین دوره فراکسیون تشکیل نشده و سازمان بهزیستی باید در این زمینه مطالبه گر باشد.

مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان نیز در این جلسه گفت: اگر میزان اعتباراتی که قانون جامع حمایت از معلولین در مجلس لحاظ کرده است،به طور کامل عملیاتی شود، قطعا در حوزه ارائه خدمات به معلولان اعم‌از مناسب‌سازی شهری، خدمات مستقیم بیمه‌ای و حمایت‌های جبرانی ما به نتایج بهتری در زمینه افزایش ارائه خدمات به معلولین دست خواهیم‌یافت.

احمد ممتازی، در ادامه با اشاره به میزان بودجه پیش‌بینی شده برای اجرای قانون حمایت از معلولان در سال ۹۹ گفت:تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است که در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس در جهت افزایش بودجه قانون جامع حمایت از معلولان اهتمام ویژه ای داشته باشند،تا با افزایش تخصیص اعتبارات و درنظر گرفتن ردیف بودجه در این خصوص بخشی از مشکلات جامعه معلولان حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *