کد خبر : 6583
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۵:۵۱

اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر/ راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت

اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر/ راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت

گیل ابراز _ در یکصد و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت : اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر/ راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت در یکصد و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت از اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر در

گیل ابراز _ در یکصد و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت : اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر/ راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت

در یکصد و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت از اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی در ایام الله دهه مبارک فجر در رشت خبر داده شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت امشب در یک صد و چهارمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: در کنار برنامه هایی که در ایام فاطمیه توسط دستگاه های مربوطه در دست انجام است شهروندان ولایتمدار رشت نیز به صورت خودجوش نسبت به برگزاری مراسم عزاداری در این ایام اقدام کرده اند.

فاطمه شیرزاد به ترور ناجوانمردانه سردار ملی مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکای جنایتکار اشاره کرد و گفت: با توجه به پیش رو بودن ایام الله دهه مبارک فجر و تقارن آن با چهلمین روز از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اجرای تمامی برنامه ها این موضوع محوریت دارد.

وی با تاکید بر اینکه ملت غیور ایران اسلامی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب قدرت ایران اسلامی را به رُخ جهانیان می کشانند افزود: به طور یقین در روز ۲۲ بهمن ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی بار دیگر اقتدار کشورمان را در سایه ولایت به رخ دنیا می کشانند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور اجرای برنامه های متعدد در این ایام بیان کرد: اجرای سرود های انقلابی در پیاده راه فرهنگی رشت از جمله برنامه های مورد نظر در ایام الله دهه مبارک فجر است و به ایجاد فضای نشاط و شادمانی در جامعه تاکید داریم.

شیرزاد به اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی ، افتتاح و کلنگ زنی ۲۲ پروژه شهری در رشت اشاره کرد و گفت: در ایام دهه فجر امسال اجرای ۲۲ برنامه فرهنگی توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در دستور کار است و همچنین کلنگ زنی و افتتاح ۲۲ پروژه مدیریت شهری رشت نیز جزو برنامه های این ایام مبارک است.

وی با بیان اینکه تکریم مادران و همسران شهدا نیز در ایام الله دهه فجر در دستور کار کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت قرار دارد تصریح کرد: سالروز وفات حضرت ام البنین (س) بنام روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است و به منظور ارج نهادن به مقام والای مادران و همسران شهدا در این روز برنامه ای در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت انجام می شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با اشاره به طرح راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت افزود: طرحی مبنی بر ایجاد کتابخانه در شورای رشت به کمیسیون فرهنگی شورت ارائه شده است و بنده و دیگر اعضای کمیسیون با اجرای آن موافق هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برخی از مباحث به سازمان های شهرداری رشت اعلام می شود اما متاسفانه کسی پیگیر نیست اظهار کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان اعلام کرده که حاضر به همکاری پیرامون احداث برخی از سردیس ها و اقدامات این چنینی در شهر رشت به عنوان مرکز استان گیلان است.

محمد حسن عاقل منش به احداث جایگاهی تحت عنوان جایگاه اولین ها در رشت اشاره کرد و گفت: رشت در بسیاری از مباحث شهر اولین ها است و باید این مهم در یک جایگاه ویژه در معرض دید عموم و گردشگران قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه با ایجاد کتابخانه در شورای شهر رشت موافق هستم افزود: این اقدام باید هر چه سریعتر انجام شود.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در این جلسه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ابَرمرد مقاومت دانست و اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی در جریان برگزاری کنگره هشت هزار شهید دفاع مقدس گیلان ، استان گیلان را زادگاه دوم خودش معرفی کرد.

محمدرضا داوطلب با بیان اینکه نخستین شهید انقلاب یک گیلانی بود افزود: برنامه های دهه مبارک فجر راس ساعت ۹ صبح دوازدهم بهمن ماه با نواختن زنگ انقلاب در گلزار شهدای رشت آغاز می شود و همچنین مراسم یادواره شهدای انقلاب نیز روز هفدهم بهمن ماه در رشت برگزار می شود.

وی به برگزاری مراسم میهمانی لاله ها در گلزار شهدای رشت اشاره کرد و گفت: این مراسم نیز هفدهم بهمن ماه در رشت برگزار می شود.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اینکه بیش از سی سال است که از تعدادی از وسایل متعلق به شهدا نگهداری می کنیم تصریح کرد: تعدادی وسیله شخصی همچون ساعت و غیره از شهدای گیلان به یادگار مانده است که در صورت تمایل شهرداری رشت می توانیم این اقلام را در قالب یک موزه مرکزی در معرض دید علاقمندان قرار دهیم.

مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد:
در شرایط فعلی آمریکای جنایتکار و همدستانش تمامی برنامه های زورگویانه خود را از جمله تحریم ها ، ترور و … بر علیه ملت ایران به راه انداخته اند .

محسن حامدی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی ولایتمداری و تعهد خود را در جریان شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دنیا نشان دادند افزود: چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در پیش رو داریم و این مراسم باید با نگرشی پویاتر برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه سپاه قدس گیلان به لحاظ فرهنگی و فضاسازی شهری در ایام الله دهه مبارک فجر برنامه های متعددی در دست انجام دارد بیان کرد: تولیدات هنری و دیجیتالی که توسط مجموعه مرکز آفرینش های هنری در دست انجام است از جمله برنامه های این ایام مبارک هستند.

حامدی به رونمایی از کتابی صوتی برای نخستین بار در ایام الله دهه مبارک فجر اشاره کرد و گفت: قصد داریم به منظور گرامیداشت دهه مبارک فجر نمایشگاهی با المان های جهادی در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار کنیم و همچنین اجرای یک برنامه ویژه دانش آموزی با عنوان جُنگ انقلاب نیز در دستور کار است.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به برنامه های دهه فجر سال جاری اظهار کرد: اجرای مسابقات ورزشی در دو بخش بانوان و آقایان در محلات رشت برای این ایام برگزاری شده است که از دوازدهم بهمن ماه در رشته هایی از جمله گل کوچک، بسکتبال، تنیس ، آمادگی جسمانی و .. آغاز می شود.

حمید محمدی به مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در برگزاری جشنواره فرهنگی هنری فجر رشت اشاره کرد و گفت: برنامه های این جشنواره با همکاری گروه های موسیقی، قرآنی ، نمایشی و غیره با محوریت اداره ارشاد شهرستان رشت برگزار می شود و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز هر ساله سهمی در آن دارد.

وی برپایی نمایشگاه عکس انقلاب در خانه میرزا کوچک جنگلی را از دیگر برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه از دوازدهم تا ۲۲ بهمن در معرض دید عموم قرار دارد.

کارشناس امور فرهنگی شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به طرح راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت اظهار کرد: از حدود سیزده سال پیش فعالیتم در واحد اداری شورای شهر رشت آغاز شد و در آن زمان متوجه وجود کتب بسیار با ارزشی در واحد روابط عمومی شورا شدم.

مریم نعمتی با بیان اینکه پس از نقل مکلن شورا از میدان صیقلان به خیابان سعدی متوجه وضعیت نامناسب نگهداری این کتب با ارزش شدم افزود: به منظور حفظ این میراث با ارزش و تسهیل دسترسی به آن ، طرح راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت را با همکاری یکی دیگر از فعالین حوزه کتاب به کمیسیون فرهنگی شورای رشت ارسال کردیم و امیدواریم با این طرح موافقت شود.

در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با طرح راه اندازی کتابخانه در شورای شهر رشت موافقت شد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.