رشت- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینکه دفاع مقدس و شهدا بخشی از هویت انقلابی جامعه هستند، گفت: شهدا الگوهای مناسبی برای ادامه مسیر هستند.

محمود قاسم نژاد پیش از ظهر یکشنبه در یادواره و رونمایی از کتاب شهدای کارمند گیلان در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) رشت با اشاره به فعالیت ۱۲ ساله انجمن نویسندگان گیلان، اظهار کرد: این انجمن تاکنون بیش از ۱۱۰ جلد کتاب درباره دفاع مقدس و شهدا ایران را منتشر کرده است.

قاسم نژاد انتشار کتاب درباره شهدا دفاع مقدس را یکی از راهکارهای مهم در انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس و ویژگی‌ها شهدا دانست و افزود: خلوص نیت و حس وطن پرستی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهدای و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بود که این عزیزان با توجه به ویژگی‌ها بارز شخصیتی با تمام وجود از انقلاب و نظام و اسلام دفاع کردند.

وی با بیان اینکه رزمندگان و شهدا با همین روحیه انقلابی و جهادی خود در طول چهل سال گذشته امنیت و آرامش را برای ما به یادگار گذاشته‌اند، گفت: انجمن نویسندگان دفاع مقدس گیلان چنین ویژگی‌های را برای جوانان و جامعه ما مستند کرده و به تصویر کشیده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به اینکه باید رشادت‌ها و ازخودگذشتگی شهدا برای نسل جوان جامعه تبیین و بازگو شود، تصریح کرد: جوانان ایرانی با تاسی از زندگی شهدا می‌توانند در مسیر توسعه، پیشرفت و حفظ امنیت و آسایش این کشور گام بردارند.

وی به برخی از ویژگی‌ها شهدا و رزمندگان اشاره و با بیان اینکه دفاع مقدس و شهدا بخشی از هویت انقلابی جامعه هستند، بیان کرد: شهدا این مسیر را آگاهانه انتخاب کردند و الگوهای مناسبی برای ادامه مسیر این انقلاب و نظام برای ما به یادگار گذاشتند.

قاسم نژاد با اشاره به توطئه دشمنان برای نابودی باورهای دینی، انقلابی و فرهنگی ما، گفت: در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایران در برابر همه توطئه‌ها، هجمه‌ها و فشارهای استکبار جهانی ایستادگی کرده است. دشمن می‌داند که با ایجاد خلل در باورهای مردم ایران می‌تواند فرهنگ خود را ترویج دهد. اگر بخواهیم اشتباه کرده و به باورهای خود شک کنیم قطعاً شکست خواهیم خورد.

وی در ادامه با بیان اینکه در برهه حساس امروز باید از همان روحیه رزمندگان و شهدا هشت سال دفاع مقدس الگوبرداری کنیم، افزود: باید با همدلی و همگرایی و به دور از تفرقه در برابر تحریم‌ها، فشار اقتصادی، ایجاد نارضایتی‌های اجتماعی و نقشه‌های جدید دشمنان ایستادگی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با تأکید بر اینکه ما منکر وجود نقص و ضعف در برخی بخش‌های مدیریتی نیستیم، گفت: با وجود همه این نواقص نباید با محکوم کردن یکدیگر زمینه سو استفاده دشمن فراهم شود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز به تمام جهان صادر شده است، تأکید کرد: تمدن نوین اسلامی باید توسط ما پایه گذاری شود اما این تمدن سازی با تفرقه و محکوم کردن یکدیگر به وجود نخواهند آمد لذا باید در کنار هم باشیم.

دبیرکل جامعه نویسندگان و پژوهشگران استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه امنیت، اقتدار و سربلندی امروز خود را مدیون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم،گفت: بنده احساس کردم که تعلقات دنیا موجب شده که در حال فاصله گرفتن از بسیاری از ارزش‌ها باشیم.

محمدرضا بینش‌برهمند با بیان اینکه شهدا مظلوم هستند و باید دعا کنیم که در آینده تا این حد مظلوم نباشند،افزود:افراد زیادی در دوران دفاع مقدس بودند که عاشقانه سلاح رزم بر دست گرفتند و‌در مقابل دشمن ایستادگی کردند./مهر

در پایان این مراسم از کتاب «سربداران دیار میرزا» رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *