اختصاصی _ گیل ابراز :مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره تئاتر تک نفره و دونفره “جایزه هنری پارسی” با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان وبا حضور اصحاب رسانه و جمعی از هنرمندان و استاد علیرضا پارسی عصر امروز برگزار شد.

علی رضا پارسی در این نشست در زمینه نحوه برگزاری این جشنواره گفت: تئاتر یک نفره و دو نفره در تمام دنیا به سبب تعداد کم گروه اجرایی و قابلیت های فراوان اجرا توسط یک یا دو بازیگر از جذاب ترین شیوه های اجرایی تئاتر می باشد.


وی گفت:براین اساس ستاد برگزاری جشنواره تصمیم دارد،هر ساله جشنواره تئاتر یک و دو بازیگر را با عنوان جایزه علی رضا پارسی در اسفند ماه برگزار کند.

پارسی زمان برگزاری جشنواره را ۲۰ الی ۲۴ ام اسفندماه ۹۸ در مجتمع خاتم الانبیاء بیان کرد و گفت:آخرین مهلت ارسال آثار ۲۰ بهمن ماه ۹۸ می باشد.

وی درباره نحوه پذیرش آثار صحنه ایی و نمایشنامه نویسی گفت:فیلم های ارسالی تا تاریخ ۳۰ ام بهمن توسط داوران بازبینی و آثار برگزیده جهت شرکت در جشنواره مشخص می شود،همچنین ۸ اثر نمایشی صحنه ایی جهت شرکت در جشنواره برگزیده می شود.

استاد افشین عموزاده نیز در زمینه برگزاری این جشنواره گفت:یکی از روش های به تکاپو در آوردن یه رویداد هنری،فراخوان نمایشی است.

وی با بیان اینکه جای جشنواره یک نفره و دونفره در گیلان مدت هاست که خالی بود،اظهارکرد:علی رضا پارسی یک چهره شناخته شده در عرصه هنر و تئاتر است وباعث افتخار من است که به عنوان دبیر جشنواره با ایشان همکاری می کنم.


دبیر جشنواره تئاتر پارسی در ادامه با اشاره به اهمیت جشنواره به لحاظ صحنه ایی و نمایشی گفت: در این جشنواره علاقمندان به کار صحنه ایی و متن های نمایشی می توانند با ارسال فیلم های که زمان آن بیش از ۳۰ دقیقه نباشد،در این جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به غنیمت شمردن این جشنواره گفت:کیفیت برگزاری این جشنواره به همکاری و همیاری اعضای ستاد این جشنواره بستگی دارد.
عموزاده ادامه داد:شرکت کنندگان در نخستین جشنواره باید از مجموعه نمایشنامه “پروانه ها می خوانند”نوشته علی رضا پارسی استفاده کنند./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *