در دیدار رئیس شورای اسلامی شهررشت با انجمن معلولین بینایی گیلان مطرح شد:
شهردار رشت و رئیس شورای رشت ویلچر سوار می شوند

ظهر امروز مدیر نمایندگی ستاد دیه و اعضای انجمن معلولین بینایی گیلان با رئیس شورای اسلامی شهر رشت دیدار کردند.

📥اختصاصی، گیل ابراز _ رئیس شورای شهر رشت گفت: قرار است من به اتفاق شهردار هر یک سوار بر ویلچر مسیر حدفاصل یکی ازخیابان های شهر رشت تا پیاده راه فرهنگی شهرداری را طی کنیم.

اسماعیل حاجی پور، رئیس شورای شهر رشت با اعلام این خبر به خبرنگار گیل اِبراز گفت: من نماینده جمعیت انجمن معلولین بینایی گیلان هستم و به زودی با ویلچر به همراه شهردار رشت به منظور تجربه حس معلولان و درک مشکلات این قشر در عبور و مرور معابر دریکی از خیابان سطح شهر رشت تا پیاده راه تردد می‌کنیم.

اسماعیل حاجی پور با تاکید برمناسب سازی تمام فضاهای عمومی شهر گفت: در امر مناسب سازی تنها مشکلات معلولان جسمی و حرکتی نباید در نظر گرفته شود، بلکه معصلات و چالش های نابینایان، ناشنوایان و سالمندان نیز بایدمورد توجه قرار گیرند و مسئولان مربوطه نیز باید نظارت جدی در این امر داشته باشند.

در این نشست مدیر نمایندگی ستاد دیه گیلان ضمن تبریک عید غدیرخم و دهه امامت و ولایت اظهار کرد: درآستانه بهترین عیدبزرگ سال در خدمت رئیس شورای اسلامی هستیم و ما ۲ مجموعه بزرگ انجمن معلولین بینایی و ستاد دیه استان همواره درکنار مجموعه شهرداری و رئیس شورا هستیم.

علی رضا یزدانی گفت: آقای حاجی پور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سوابق درخشانی در رزومه خود داشته و هم اکنون به عنوان یک چهره مردمی محبوبیت خاصی بین اعضای شورا و مردم دارند.

وی ضمن تقدیر از حاجی پور به پاس تلاش هایی که برای تیم فوتبال انجام داده اند،گفت:ارتقاء جایگاه تیم های بومی فوتبال باعث مسرور شدن مردم گیلان به ویژه جوانان شد.

احمد ممتازی،مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان نیز در این نشست ‌گفت:مناسب‌سازی معابر شهری امروز تبدیل به مطالبه عمومی آحاد مختلف جامعه از سالمندان و معلولین تبدیل شده، موضوعی که همچنان تا اجرای کامل قوانین این بخش فاصله زیادی دارد.

وی افزود: تشکل های غیردولتی بدون هیچ چشمداشتی به مردم خدمت می کنند و ما از مسئولین انتظار داریم معابر سطح شهر را برای معلولان و افراد کم توان مناسب سازی کنند./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.