طاهره زاهد صفت رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور:تلاش برای ارتقاء وضعیت جامعه پرستاری

رشت- رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه عدم تبدیل وضعیت تعدادی از پرستاران یکی از معضلات جامعه پرستاری است، گفت: این موضوع سبب بروز مشکلاتی برای این قشر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، طاهره زاهد صفت عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع برگزاری انتخابات پنجمین دوره هیئت مدیره‌های نظام پرستاری کشور که در دفتر هیئت مدیره نظام پرستاری رشت برگزار شد اظهار کرد: زمان برگزاری این انتخابات روز جمعه ۲۱ تیرماه ۹۸ است.

زاهد صفت با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری یکی از بزرگترین انجمن‌های صنفی کشور است، افزود: ماهیت پرستاری به دلیل گستردگی سطح کار پرستاران با اعضای جامعه دارای اهمیت بسیار بالایی است.


رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور با اشاره به موضوع تعرفه گذاری گفت: این قانون در سال ۸۶ به تصویب رسیده، اما به بهانه نداشتن بودجه اجرایی نشده است. این موضوع سبب شده در نظام پرستاری و احقاق حق پرستاران با چالش‌های متعددی مواجه شویم.

وی با بیان اینکه معتقدیم که برای اجرای این طرح بودجه زیادی نیاز نبوده و تنها اجرای این طرح مستلزم حمایت دولت و نمایندگان مجلس است، تصریح کرد: در حال حاضر نظام پرداخت قاصدک مورد رضایت پرستاران نیست.
۰
زاهد صفت به هدف ائتلاف عدالت خواهان کشور اشاره و آن را توزیع مناسب خدمات در بین سطوح مختلف جامعه پرستاری عنوان و بیان کرد: در این مدت موضوع حقوقی پرستاران با جدیت پیگیری شده و در طول ماه دو بار نیز مشاوره رایگان در بخش‌های مختلف صنفی و خانوادگی انجام شده که بازخورد خوبی تاکنون داشته است.

💢کاندید شدن ۲۴ نفر در انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری / ‏۳۲۵۰‬ نفر عضو

وی در مورد انتخابات هیأت مدیره نظام پرستاری نیز اظهار کرد: برای انتخابات هیئت مدیره نظام پرستاری استان گیلان ۲۴ نفر کاندید شده‌اند که از میان آنها ۹ نفر شامل شش پرستار، دو بهیار و یک نفر تکنیسین بیهوشی اتاق عمل انتخاب می‌شوند.

زاهد صفت در ادامه به فعالیت‌های این هیئت مدیره اشاره کرد و گفت: برگزاری نشست‌های متعدد با مسئولان دانشگاه درباره رفع کمبود نیروی انسانی، پیگیری مطالبات معوقه، اضافه کار، کارانه- رفاهی کلیه گروه‌های پرستاری و فوریت‌های اورژانس، رفع مشکل تمدید طرح نیروی انسانی پرستاری، مشکلات مربوط به نظام پرداخت قاصدک در بسیاری از بیمارستان‌های استان گیلان، بررسی مشکلات مربوط به کلینیک‌های پرستاری از جمله فعالیت‌های هیأت مدیره نظام پرستاری رشت و حومه بوده که به صورت جدی از سوی این هیئت پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر رشت و حومه از مجموع ۴ هزار و ۵۰۰ پرستار، سه هزار و ۲۵۰ نفر عضو هیأت مدیره نظام پرستاری رشت هستند، افزود: در مجموع ۵ هیأت مدیره در شهرهای رشت (ماسال، صومعه سرا، فومن، رودبار، منجیل و رستم آباد)، انزلی، تالش، آستارا و لاهیجان است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور یکی از شروط شرکت در انتخابات هیأت مدیره نظام پرستاری را عضویت در این صنف عنوان کرد و گفت: تنها عضویت صنف برای مشارکت در انتخابات کافی است و نیاز به فعال بودن ندارد.

وی عدم تبدیل وضعیت تعدادی از پرستاران را که حتی به سن بازنشستگی رسیده‌اند را یکی دیگر از مشکلات این حوزه برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه این وضعیت سبب بروز مشکلات روحی و روانی متعددی برای آنها شده در صورتی که بر اساس قانون حرفه پرستاری جز مشاغل سخت و زیان آور بوده و باید در مدت زمان ۲۰ سال پرستاران بازنشسته شوند.

زاهد صفت در ادامه تصریح کرد: در تلاش هستیم تا گروهی را انتخاب کنیم که به دنبال تعالی جامعه پرستاری باشد تا انگیزه پرستاران برای خدمت رسانی به مردم افزایش پیدا یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.