بیانیه انجمن معلولین بینایی گیلان به مناسبت روز جهانی قدس

انجمن معلولین بینایی گیلان در آستانه روز جهانی قدس در بیانیه ای با گرامیداشت این روز اعلام کرد: این انجمن همپای همه مسلمین جهان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس خواهد پرداخت.

متن بیانیه این انجمن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«روز قدس که همجوار شب قدر است لازم است که در بین مسلمانان احیا شود و مبداء بیداری و هوشیاری آنان باشد و از غفلت هایی که در طول تاریخ، خصوصاً سده های اخیر، شده است بیرون آیند تا آن روزِ هوشیاری و بیداری از ده ها سالِ ابرقدرتها و منافقان جهان والاتر باشد». امام خمینی (ره)

با گذشت چندین دهه از یورش یهودیان متجاوز به فلسطین و تشکیل دولت غیرقانونی در سرزمین های اشغالی، هر ساله ما شاهد جنگ و کشتار هزاران انسان بی گناه، آوارگی هزاران انسان و سکوت اکثر کشورهای مدعی حقوق بشر هستیم. با این حال، اقدام بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، هر ساله موجب اتحاد، همبستگی و همدلی بیشتر مسلمانان و آزادگان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از اقدامات حمایتی استکبار جهانی از ظلم و تجاوز رژیم نامشروع صهیونیستی در سراسر جهان شده است.

رژیم اشغالگر قدس همواره با ارتکاب جنایات ضد بشری به اهداف توسعه طلبانه خود پرداخته و مردم مظلوم فلسطین را از حقوق ابتدایی محروم کرده و به رغم مبارزات آزادیخواهانه مردم فلسطین و محکومیت های متعدد از سوی مدافعین حقوق بشر و سازمان های بین المللی، با همکاری دولت ایالات متحده و امروز با حمایت دولت های خیانتکار عربی به اقدامات سبوعانه خود ادامه داده است. بدون تردید مقاومت فلسطین و گروه های مقاومت روزی که وعده حق الهی است به پیروزی خواهد رسید.

انجمن معلولین بینایی گیلان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، همپای آزادی خواهان جهان به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس پرداخته و با حضور حداکثری و پرشور خود در راهپیمایی روز قدس با واکنش نسبت به اقدامات تجاوزگرانه و غیر انسانی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی دعوت خواهند کرد.

🔻مریم پور ناصرانی
مدیر روابط عمومی انجمن معلولین بینایی گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *