🔴قائم‌مقام وزیر و رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان
سه درصد تولیدات محصولات کشاورزی کشور در استان گیلان انجام می‌شود

🔻 نشست مدیران و معاونین سازمان جهاد کشاورزی گیلان با مجمع نمایندگان استان عصر روز گذشته در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی گیلان برگزار شد.

🔻سهمیه جذب استخدام در سازمان جهاد کشاورزی گیلان متناسب با نیاز استان در نظر گرفته شود

🔻قائم‌مقام وزیر و رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در این نشست با بیان اینکه گیلان یک درصد از خاک کشاورزی کشور را داراست اظهار کرد: سه درصد تولیدات محصولات کشاورزی کشور در استان گیلان انجام می‌شود.

🔻علی درجانی با اشاره به مازاد تولید گوشت سفید در گیلان افزود: گیلان حدود ۳۰ درصد مرغ پایتخت را تولید می‌کند.

🔻وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سازمان‌های زیرمجموعه جهاد کشاورزی گفت: ۱۶۷ نفر از پرسنل جهادی‌ در سازمان جهاد کشاورزی بازنشسته شده‌اند درحالی‌که تعداد بهره‌برداران این بخش بسیار زیاد هستند.

🔻رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه سهم گیلان در جذب استخدام نسبت به استان‌های کشور ناچیز بوده خاطرنشان کرد: از هشت هزار استخدام در کشور سهم ما بسیار اندک و به میزان استان‌های کوچک کشور بوده است.

🔻درجانی بر ضرورت گرفتن سهمیه استخدام در سازمان جهاد کشاورزی گیلان طی ابلاغ مجوز استخدام از سوی سازمان امور استخدامی تأکید کرد و گفت: با توجه به ظرفیتی که نمایندگان گیلانی در مجلس شورای اسلامی دارند انتظار می‌رود از ۲۰۰۰ نفر استخدام کشور سهم گیلان متناسب با نیاز آن لحاظ شود.

🔻وی با اشاره به عملکرد سازمان جهاد کشاورزی گیلان در تسطیع اراضی گفت: گیلان در بین سه استان شمالی در تصحیح اراضی استان برتر است.

🔻رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تأمین بذر کشاورزان تصریح کرد: توزیع بذر اصلاح‌شده، دومین سال است که در حال انجام است و امسال یک هزار و ۲۰۰ تن بذر گواهی‌شده جهت خزانه گیری کشاورزان گیلانی آماده‌شده است./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.