فرماندارلاهیجان درنشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد:سیل زدگان شدیدا به کمک نیازمندند/ساماندهی کمک رسانی در برنامه ما قرار دارد

 نشست خبری فرماندار شهرستان لاهیجان با اصحاب رسانه در فرمانداری شهرستان لاهیجان با حضوراصحاب رسانه وحجت الاسلام صدیق امام جمعه وسرهنگ حسینی فرمانده سپاه ناحیه لاهیجان، جهت تسهیل در امر کمک رسانی به سیل زدگان کشور تشکیل شد.

در این نشت خبری فرماندار لاهیجان گفت:امیدواریم با همدلی وهم زبانی و هوشیاری بتوانیم از بحران سیل عبور کنیم.

مهندس میر غضنفری با اشاره به حوادث پیش آمده در کشور گفت: امروز مسئولیت بزرگی بر دوش رسانه‌ها است وآن سوق دادن احاد جامعه برای کمک رسانی به مردم سیل زده است.

وی در ادامه تصریح نمود:امروز تمام ارکان کشوراعم از دولت، ملت، نیروهای مردمی بسیج و سپاه به صورت هماهنگ و یکدل ویک زبان وجدا از هر طیف وحزب ، بایدکمک به سیل زدگان و رفع دغدغه های مردم را در دستور کارخود قرار داده و آستین همت بالا بزنیم و به بهترین نحو به یاری هم وطنان سیل زده بشتایبم و از آلام و مشکلات آنان بکاهیم.

وی افزود:سیل زدگان شدیدا به کمک نیازمندندجهت جلوگیری ازهرج ومرج , ساماندهی کمک رسانی دربرنامه ماقراردارد.لذا از همه مردم تقاضا داریم که ازارسال کمک های فردی خودداری شود.

دراین نشست حجت الاسلام والمسلمین صدیق امام جمعه شهرستان لاهیجان با استعانت از ایه شریفه قرآن کریم ، تَعاوَنُوا عَلَی البِّرِّ وَ التَّقوَی» گفت : خدا وند در این باره می فرماید:به یکدیگر بر انجام کارهای نیک و پرهیزگاری، کمک نمایید.خدای تعالی در این آیه شریفه مسلمانان را به تعاون و یاری رساندن به یکدیگر فرمان می‌دهد.

دستگیری از یکدیگر و دست در دست یکدیگر قرار دادن، از ضروریات زندگی اجتماعی است. اگر نگوییم بدون تعاون، هیچ کاری چه خیر و چه شرّ به سرانجام نمی‌رسد، به طور قطع می‌گوییم، بدون تعاون، زندگی اجتماعی بشر، به بن‌بست می‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیق با اشاره به کمک رسانی مردم در زمان جنگ تحمیلی اشاره نمود وگفت: ملت ما تجربه بسیار بزرگی در امر کمک رسانی به جنگ زدگان ورزمندگان دارد ،مردم ما در زمان انقلاب وجنگ تحمیلی، فارغ از هر طیف وحزب به طور شایسته از نظر همکاری وهمدلی خاطرات خوبی از خود بجای گذاشتند.

امام جمعه شهرستان لاهیجان با اشاره به اینکه ما الان باید تصور کنیم که در زمان جنگ هستیم،اظهارداشت:باید به صورت جهادی به یاری هم وطنان سیل زده مان بشتابیم.

حجت الاسلام والمسلمین صدیق در پایان تصریح نمود: امروز شما خبرنگاران سهم بسزایی در این امر بزرگ و خطیر دارید وآن هم آگاه سازی مردم از جوسازی بعضی رسانه‌ها ی ضد انقلاب است که می خواهند با شیطنت هایشان بین دولت وملت اختلاف ایجاد کنندو وظیفه شما رسانه‌هاخنثی ساختن انهاست تا مردم در کنار مسئولان کمر همت ببندند و مردم سیل زده را یاری رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *