💢حضور نجاتگران هلال احمر گیلان در ۱۰۱ عملیات امدادی

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا کنون نجاتگران با حضور در ۱۰۱ عملیات امدادی به ۳۳۴ حادثه دیده خدمات امدادی ارایه کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛
مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان کرد: طی عملیات اجرا شده 340 نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان 77 نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمرگیلان با اشاره به اینکه از آغاز طرح امداد ونجات 114 تیم عملیاتی حضور داشتند افزود: یک فروند بالگرد هلال احمر گیلان نیز آماده ارایه خدمات به حادثه دیدگان می باشد.

ولی پور با بیان اینکه در 13 فروردین بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان به همراه نجاتگران جهت کمک رسانی به استان سیل زده لرستان اعزام شده است، اظهار کرد: نجاتگران این جمعیت به صورت شبانه روزی در۴۴ پایگاهای ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل آماده ارایه خدمات می باشند.

سیاوش غلامی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه بیشترین عملیاتها مربوط به حوادث جاده ای است گفت: در این عملیاتها 107 خودروی امدادی به کار گرفته شد.

وی افزود: مردم می توانند جهت دریافت خدمات امدای با مرکز کنترل عملیات امداد و نجات 112 تماس حاصل نمایند.

🔷قریب به 28 هزار از خدمات ایمنی وسلامت هلال احمر بهره مند شدند

قریب به 28 هزار از خدمات ایستگاه های ایمنی و سلامت شامل تست قند و فشار خون ، ارایه نقشه و بروشور آموزشی، معرفی طرح پیمان و بهرفت و تشویق مردم به پیوستن به کمپین های هلال احمر از جمله خدمات ایستگاهها بهره مند شدند

در ادامه مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از آغاز طرح ایمنی وسلامت در ۴۳ ایستگاه ایمنی وسلامت روزانه بیش از ۲ هزار نفر از خدمات متعدد این طرح در استان بهره مند شدند.

وی افزود: هر ساله قبل از آغاز سال نو جوانان داوطلب و نجاتگر گیلان در ماه پایانی سال با دریافت آموزشهای لازم جهت حضور موثر در پایگاههای امداد ونجات و ایستگاههای سلامت و ایمنی خود را آماده ارایه خدمت به مردم می کنند.

🔶قریب به 7 هزار نفر به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جمعیت هلال احمر پیوستند

امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت: کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جهت کاهش تصادف و حوادث جاده ای است که جوانان جمعیت ضمن پیوستن به این کمپین مسافرین و مردم را تشویق به پیوستن به این کمپین می کنند.

🔰بیش از 5 هزار و 700 نفر از خدمات طرح پیمان جمعیت هلال احمر بهره بردند

طرح پیمان جمعیت هلال احمر که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد می باشد که اعضای جوان سرگروه این طرح هر کدام با جذب عضو ووارایه اموزشهای لازم به انان در جهت آشنایی عموم مردم به ویژه جوانان با معضل اعتیاد و عوارض خانمانسوز ان آشنا می شوند.

معاون جوانان گفت: یکی از خدمات ایستگاه های ایمنی و سلامت معرفی طرح پیمان ووارایه اموزشهای لازم این طرح به مراجعین می باشد که از آغاز طرح تا امروز بیش از 5هزار و 746 نفر از این طرح استفاده کردند.

🔆هلال احمر دوستدار کودکان و همراه خانواده ها

مسافرین و خانواده ها ضمن مراجعه به ایستگاههای ایمنی و سلامت با خیالی آسوده و آرامش کودکان خود را به جوانان مهربان و خوشروی حاضر در ایستگاهها می سپارند تا در آغوش پر مهر هلال احمری ها ضمن بازی و نقاشی آموزشهای مناسب سن شان را دریافت کنند.

بیش از 40 هزار بسته آموزشی و فرهنگی شامل سی دی ، بروشور و نقشه بین مراجعین توزیع شد همچنین 4هزار و 823نفر از فضای دوستدار کودک جمعیت هلال احمر که محیطی امن و ارام می باشد استفاده کردند.

خیمه های نماز هلال احمر مکانی جهت انجام فریضه واجب نماز
بیش از 2 هزار و 283 نفر از خیمه های نماز هلال احمر گیلان که در کنار ایستگاههای سلامت و ایمنی برپا می باشد بهره مند شده و ۶ هزار و 741 نفر نیز از خدمات طرح سحاب ” دوچرخه سواران امداد رسان ” استفاده کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *