⭕ترویج سبک زندگی اسلامی از نقاط قوت اجرای طرح آرامش بهاری

⚜امام جمعه صومعه سرا اعلام کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی و مولفه‌های سبک زندگی اصیل ایرانی اسلامی از نقاط قوت طرح آرامش بهاری است.

⚜حجت الاسلام ستارعلیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در بازدید از روند فعالیت خیمه معرفت در بقاع مجری طرح آرامش بهاری در صومعه سرا با امام جمعه صومعه سرا نیز دیدار کرد.

⚜حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری، امام جمعه سرا در این دیدار با مطلوب ارزیابی کردن اجرای طرح آرامش بهاری در جوار امام زادگان و بقاع متبرکه گفت: این نوع فعالیت های فرهنگی بر غنای معنوی و فرهنگی سفر می‌افزاید.

⚜وی با تاکید بر لزوم دایر کردن خیمه های معرفت در اماکن پرتردد و محل رجوع مسافران گفت: شهرستان صومعه سرا از شهرستانهای گردشگر پذیر استان گیلان است.

⚜ امام جمعه صومعه سرا اعلام کرد:استفاده از روحانیون خوش ذوق و آشنا به روحیات کودکان و نوجوانان از نقاط مثبت اجرای طرح آرامش بهاری است.

⚜وی ترویج سبک زندگی اسلامی و مولفه های سبک زندگی اصیل ایرانی اسلامی را از دیگر نقاط قوت طرح آرامش بهاری برشمرد و گفت: گاهی یک جمله پند و موعظه، زندگی یک فرد را دگرگون می کند.

⚜راشدی نوری با اشاره به تجربه حضور خود در بقاع مجری طرح آرامش بهاری گفت: از اجرای این طرح فرهنگی و دینی در شهرستان صومعه سرا حمایت می‌کنم.

⚜علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این دیدار از اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۴۴ بقعه متبرکه این استان در ایام تعطیلات نوروز خبر داد و گفت: سه هزار عضو هیئت امنا و خدام بقاع متبرکه آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند.

⚜وی اظهار داشت: طرح آرامش بهاری در هشت امام زاده شاخص گیلان به صورت ویژه برگزار می‌شود که شامل خدماتی از جمله خیمه معرفت، اقامه نماز در دو نوبت ظهر و مغرب، حضور دائمی پنج مبلغ، دارا بودن غرفه کودکان، چندرسانه ای، پاسخگوی به مسائل شرعی و مشاروه خانواده است.

⚜علیزاده ادامه داد: 30 بقعه متبرکه در سطح یک، 85 بقعه متبرکه در سطح دو و 121 بقعه در سطح سه مجری برگزاری طرح آرمش بهاری در گیلان بوده و متناسب با موقعیت جغرافیایی و امکانات سطوح مختلفی از خدمات فرهنگی و مذهبی و .. را به زائران ارائه می‌کنند.

⚜وی اعلام کرد: ترویج معارف اسلامی در قالب برنامه‌های جذاب به ویژه برای کودکان و نوجوانان، ترویج و تبلیغ مولفه‌های سبک زندگی اسلامی و ارائه راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی و مطرح کردن بقاع متبرکه به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری مذهبی از مشخصه‌های رویکری اجرای طرح آرامش بهاری است.

⚜مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان برپایی خیمه‌های معرفت را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این طرح دانست و یادآور شد: برپایی خیمه‌های معرفت در آستان امامزادگان از جمله برنامه‌های خدمات اجتماعی ما به زائران است.

⚜حجت الاسلام علیزاده گفت: در این خیمه‌های معرفت مشاوره مهارت‌های فردی، ازدواج، تحکیم خانواده و تربیت فرزند از اولویت‌های ما است و با استفاده از تکنیک‌های نوین تبلیغی سعی داریم که مردم مهارت‌های زندگی صحیح را آموزش ببینند و گفت‌وگوهای چهره به چهره نیز در خیمه‌های معرفت برپا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *