🔻مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد:

💢بیش از ۱۸ هزار نفر از طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند

🔹از آغاز اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافران تا 10 فروردین 18 هزار و 461 نفر از مسافران وهموطنان از خدمات متنوع این طرح شامل ایمنی و سلامت ، بهرفت ، پیمان ، سحاب و خیمه های نمازو سایر خدمات بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان گیلان؛مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در سراسر استان جوانان داوطلب به همراهی کارکنان جمعیت هلال احمر تلاش می کنند تا با اجرای هر چه بهتر طرح ها سفری خاطره انگیز را برای مسافرین خطه سز سبز شمال رقم بزنند.

وی افزود: در ایستگاه های ایمنی و سلامت خدمات درمانی مانند تست قند و فشار خون ، پیوستن به کمپین بهرفت “بهبود رفتارهای ترافیکی ” ، معرفی و ارایه آموزشهای طرح پیمان “پیشگیری از اعتیاد ، فضای دوستدار کودک جهت تفریح و بازی کودکان ، فضای معنوی خیمه های نماز جهت اجرای فریضه واجب نماز و معرفی و نصب نرم افزار گیلداد برای مسافرین ارایه می شود.

عظیمیان معاون جوانان استان افزود: از اغاز طرح تاکنون بیش از 31 هزار هزار بسته اموزشی بین مسافرین توزیع شده و5 هزار نفر به کمپین بهرفت:( بهبود رفتارهای ترافیکی ) پیوسته ، و بیش از 3 هزار و 352نفر از آموزشهای طرح پیمان ( اموزش پیشگیری از اعتیاد ) بهره مند شدند.

معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت: 4 هزار و 580 نفر از خدمات تیم های سحاب ” دوچرخه سوران امداد رسان ” در ۹ شهرستان استان گیلان بهره مند شده و 808 نفر نیز از نرم افزار گیلداد ( که قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه را داشته و تمامی خدمات مورد نیاز توسط این نرم افزار به مسافرین ارایه می شود ) استفاده کردند.

🔸خیمه های نماز فضای معنوی جهت عبادت و انجام فریضه واجب نماز در پست های ایمنی وسلامت

معاون جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به ایجاد فضای معنوی خیمه نماز در کنار پست های ایمنی ووسلامت مسافران گفت :از آغاز طرح نوروزی بیش از یک هزار و 459 نفر مسافر ضمن مراجعه به پست های ایمنی و سلامت از فضای خیمه های نماز جهت انجام فریضه واجب نماز استفاده کردند.

وی همچنین به نیاز کودکان به استراحت ووتفریح در حین سفر افزود :جهت ایجاد ارامش خاطر خانواده ها در زمان استفاده از خدماتی مانند مشاوره ، راهنمایی ، دریافت اطلاعات امدادی و فضایی جهت استراحت ووبازی و نقاشی کودکان همه ساله در کنار پست های جوانان ایجاد می شود.

عظیمیان با بیان اینکه کودکان ووخانواده ها استقبال خوبی از این فضای سالم و فراغت می کنند بیان داشت :از آعاز طرح تاکنون بیش از 3 هزار کودک از خدمات بازی ، سرگرمی و نقاشی و استراحت این پست ها بهره مند شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *