⭕نشست هم اندیشی جوانان با استاندار گیلان ؛
بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم / مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها تشکیل می شود

🔻به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی ‌سالاری عصر امروز در جلسه دیدار و هم‌اندیشی جمعی از جوانان استان ضمن تبریک روز جوان اظهار داشت: جوانان با وجود اینکه دارای نگاه بلند مدت هستند اما همواره در رابطه با بسیاری از مسائل نگاه نقادانه و اصلاح گرانه دارند که باید با کمک همین جوانان در این مسیر گام‌های جدی‌تری برداشته شود.

🔻استاندار گیلان با بیان اینکه جدیت، مطالبه‌گری‌، پیشنهادات و خرد جمعی در جوانان می‌تواند در گام‌ها و تصمیمات‌مان جهت ایجاد اشتغال بیشتر بسیار مؤثر باشد افزود: ما همواره تلاش می‌کنیم تا با روش‌ها و شیوه‌های موثر در راستای بهره‌مندی از ظرفیت جوانان گیلان گام‌های عملی برداریم.

🔻وی موضوع نظارت مردم بر دولت و دستگاه‌های اجرایی  را یکی از مهم‌ترین کارها و برنامه‌ها در راستای بهره‌مندی و استفاده از ظرفیت بیشتر  جوانان در مسیر توسعه استان گیلان دانست و گفت: جوانان همواره می‌توانند نظرات، انتقادات خود را به کارگزاران منتقل کنند و مسوولان نیز در این مسیر با آمادگی کامل از آنان استقبال می‌کنیم.

🔻نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه طرح نظارت مردم بر دولت از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت جدی در گیلان اجرایی می‌شود ابراز داشت: دستگا‌های اجرایی مرتبط در گیلان نیز در راستای این طرح باید همواره پاسخگوی انتقادات و پیشنهادات مردم بویژه جوانان باشند.

🔻وی به امتیازات مثبت، موقعیت جغرافیایی خاص و بسیاری از شاخصه‌های دیگر گیلان اشاره کرد و گفت: باید از تمام این امتیازات و شاخصه‌های طبیعی خاص در گیلان جهت اشتغال‌زایی بیشتر استفاده کرد و در این مسیر، سه محور کشاورزی، گردشگری و تجارت را در لیست الویت‌بندی‌ قرار دادیم.

🔻استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در حوزه تجارت نیز همواره مشارکت و روابط خوبی با کشورهای مختلفی در حوزه دریای خزر ایجاد شد و در این راستا نیز در برنامه‌های مبادلات بازرگانی در سال 97 رشد داشتیم و امسال هم باید روابط‌ها را با کشورهای مختلف در حوزه دریای خزر افزایش دهیم.

🔻وی  افزود: امسال طرح و برنامه‌های مختلف مربوط به گیل‌پارک‌ها که به عنوان واحدهای خدماتی کوچک مقیاس بین راهی با معماری گیلانی هستند نیز در نقاط و برخی جاده‌‌های روستایی و جاده‌های فرعی و اصلی گیلان اجرایی و عملیاتی می‌شوند.

🔻استاندار گیلان به برنامه‌ریزی درست جهت استفاده صحیح و بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا نیز با دادن تسهیلات و تشویق برخی اهالی روستایی در استان گیلان می‌توان شاهد تأثیرات مثبتی در رابطه با موضوعات مربوط به ایجاد اقامتگاه‌ها در روستا‌ها و مناطق مختلف بود.

🔻وی با اشاره به اینکه مقوله ورزش موضوعی مهم و تأثیرگذار برای جوانان بوده و جهت افزایش نشاط اجتماعی نیز مؤثر است اظهار داشت: با تمام قوا البته در چارچوب قوانین و مقررات از تیم های ورزشی استان حمایت می کنیم.

🔻وی افزود: توسعه ورزش همگانی به ویژه در روستاها و برگزاری مسابقات ورزشی در حقیقت رویکردی کارآمد بوده که باید مورد توجه مسئولان اجرایی و حوزه ورزش قرار گیرد.

🔻دکتر سالاری با بیان اینکه مردم به عنوان خدمات‌گیرنده باید اظهار نظرکننده و مطالبه‌گر اقدامات دولت و دستگاه‌های اجرایی گیلان باشند گفت: در راستای بهره‌وری نیروهای انسانی هم شیوه نظارت مردم بر دولت را در نظر گرفتیم و معتقدیم که باید فضاهای نظارت مردم بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را افزایش یابد.

🔻وی با اشاره به اینکه در سال 97، تسهیلات ازدواج در استان گیلان بدون مشکل به جوانان پرداخت شد افزود: امسال نیز 50 درصد اعتبارات پژوهشی را به پایان‌نامه‌هایی که با موضوعیت سه محور کشاورزی، گردشگری و تجارت هستند، پرداخت شده و در این 3 محور جهت توسعه استان گام برمی‌داریم.

🔻نماینده عالی دولت در گیلان به اجرا و عملیاتی شدن برخی طرح های نرم افزاری مهم و اساسی در استان اشاره و خاطر نشان کرد: ما همواره معتقدیم که باید جوانان گیلان در جایگاه‌ها و پست‌های مدیریتی مختلف در استان قرار گرفته و جوانان بدانند که این موضوع را به شکل جدی‌تری دنبال می‌کنیم.

🔻استاندار گیلان با بیان اینکه جوانان گیلان حتی می‌توانند با رویکرد کارآفرینی در این عرصه بسیار تأثیرگذار باشند گفت: در این راستا مهارت آموزشی و آموزش کارآفرینی اهمیت زیادی دارد و سازمان فنی و حرفه‌ای گیلان نیز این طرح را عملیاتی کرده و در این مسیر تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شد.

🔻وی با تأکید بر اینکه در رابطه با موضوع مبارزه با فساد هم جوانان باید به شکل جدی همچنان مطالبه‌گر باشند اظهار داشت: جوانان در این مسیر و در راستای مبارزه با فساد در راستای اصلاح امور و با رعایت تهمت نزدن به افراد مختلف باید ورود کنند .

🔻نماینده عالی دولت در گیلان همچنین از تشکیل مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها و ابلاغ بخشنامه ای در این زمینه طی روزهای آینده به منظور بهره گیری بیشتر از ظرفیت جوانان مستعد خبر داد و افزود: بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم و روند انتصاب جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی را ادامه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *