🔴مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان
پدافند غیرعامل فرایندی ساختارمند برای دستیابی به مقاومت ملی و افزایش اقتدار ملی است

🔖حقیقی_پایگاه خبری گیل ابراز

🔰جلسه تخصصی فرهنگی شورای پدافند غیرعامل استان با ریاست مدیر کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برگزار شد.

🔰به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز ،مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان,درابتدای این نشست ضمن تبریک ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف این کارگروه تدوین برنامه های فرهنگی برای مقابله با تهدیدات دشمن و نظارت بر اجرای آموزش های عمومی پدافند غیرعامل و برنامه ریزی در ساماندهی مناسب جهت استفاده بهینه از فناوری های نوین و بهره گیری از تجارب روز دنیا در حوزه آموزش فرهنگی و مشارکت مردمی در حوزه پدافند غیرعامل است.

🔰مناابروفراخ،رئیس کارگروه تخصصی شورای پدافند غیرعامل به لزوم اعلام دیدگاه و نظرات کاربردی اعضا در راستای دستیابی به اهداف کارگروه تاکید کرد و گفت: پدافند غیرعامل فرایندی ساختارمند برای دستیابی به مقاومت ملی و افزایش اقتدار ملی است که نیازمند بسترسازی و شناخت ضرورتها و اهتمام برای الویت بندی در این حوزه است.

🔰وی افزود: تهدیدات امروز در حوزه پدافند غیرعامل از جنس فرهنگ و نیازمند هوشیاری و دقت کافی است که با عزم ملی می تواند جلوی تهدیدات احتمالی گرفته شود.

🔰 مدیرکل پدافند غیرعامل استان ضمن تشکر از برگزاری جلسه و تبریک ایام و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن تبیین اهداف کارگروه یادآور شد: هدف دشمن ناامیدکردن مردم از طریق سیاه نمایی و عملیات روانی می باشد که با آموزش، فرهنگسازی و آگاهی بخشی با رویکرد حفاظت از جان و مال مردم و سرمایه می توان اهداف دشمن را بی اثر کرد.

🔰امیر محمدپور، به لزوم رصد، شناسایی و پایش تهدیدها و تاب آوری و مقاوم سازی و استفاده از ظرفیت سمن ها تاکید کردوگفت: مسئله بسیار مهمی که در این حوادث و تهدیدات مشاهده می‌شود عدم آمادگی شهرها و آسیب پذیری آنها در مقابل تهدیدات است پس آمادگی شهرها برای دفاع از مردم به عنوان اصلی‌ترین سرمایه هر کشور در برابر تهدیدات امر بسیار ضروری و حائز اهمیت است.

🔰لازم به ذکر است در این جلسه سایراعضای محترم جلسه مواردی را مطرح و پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *