کد خبر : 3125
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲

🔵در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت/ تاکید بر دریافت فیش حقوقی ماهیانه پاکبانان شهرداری رشت

🔵در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت/  تاکید بر  دریافت فیش حقوقی ماهیانه پاکبانان شهرداری رشت

🔴در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت تاکید بر دریافت فیش حقوقی ماهیانه پاکبانان شهرداری رشت 📶حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اولویت های بودجه سال ۹۸ سازمان های خدمات رسان شهرداری رشت

🔴در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت
تاکید بر دریافت فیش حقوقی ماهیانه پاکبانان شهرداری رشت

📶حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

در شصت و هشتمین جلسه کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت اولویت های بودجه سال ۹۸ سازمان های خدمات رسان شهرداری رشت از جمله آتش نشانی، آرامستان، سیما و منظر و غیره مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در این جلسه که با حضور پیمانکاران حوزه پسماند شهرداری برگزار شد اظهار کرد: پیمانکاران حوزه پسماند از شهرداری رشت مطالباتی دارند که بخشی از آن در قالب تهاتر پرداخت شده است.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اینکه از پیمانکاران حوزه پسماند انتظار رفع مشکلات این حوزه را داریم افزود: انتظار داریم با انجام تغییرات و بازنگریها در این حوزه شاهد عملکرد بهتر در حوزه نظافت شهر و همچنین رفع مشکلات و دغدغه های پاکبانان باشیم.

وی با بیان اینکه شنیده هایی پیرامون کمبود نیرو در بخش پسماند شهرداری رشت به گوش می رسد گفت: در بحث نیروی انسانی ، حق اضافه کاری، شب کاری، جمعه کاری و غیره باید بر اساس قرار دادها اقدام شود.

شیرزاد پیمانکاران حوزه پسماند رشت را از افراد با تجربه دانست و تصریح کرد: انتظار داریم خدمات رفاهی که پیمانکاران حوزه پسماند در شهرهای دیگر از جمله سفرهای زیارتی_ کارت هدیه و غیره برای پاکبانان در نظر گرفته اند توسط پیمانکاران پسماند رشت نیز به پاکبانان شهرداری اختصاص پیدا کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به وضعیت نامطلوب مخازن ۶۶۰ لیتری زباله در رشت افزود: مخازن شکسته زباله سیمای شهری را نازیبا کرده و این مخازن باید از سطح شهر جمع آوری شود.

شیرزاد با بیان اینکه حمل مخازن زباله شکسته سلامت پاکبانان را تهدید می کند گفت: تامین البسه مناسب برای پاکبانان به منظور فعالیت در روزهای گرم و سرد سال موضوع دیگری است که پیمانکاران موظف به رعایت آن بوده و متاسفانه در برخی از اوقات دیده شده که در فصول مختلف سال البسه مناسب در اختیار پاکبانان قرار ندارد.

وی با تاکید به توزیع شیر رایگان روزانه درمیان پاکبانان شهرداری رشت بیان کرد: همچنین در کنار توزیع شیر رایگان باید در مناسبت هایی از جمله عید نوروز، شب یلدا و غیره کارت های هدیه به پاکبانان داده شده و این موضوع باید در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با انتقاد از نگرانی شهروندان پیرامون حضور سگ های بلاصاحب در رشت افزود: سازمان پسماند شهرداری رشت متولی ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت بوده و امیدوارم با برنامه ریزی های انجام شده به زودی شاهد رفع کامل این مشکل باشیم.

شیرزاد نصب شبرنگ و علائم هشدار دهنده به دور مخازن زباله و لباس پاکبانان را امری ضروری دانست و گفت: شبرنگها باید به طور کامل دور مخازن زباله نصب شده و یقینا چنین اقداماتی در کاهش آمار تصادف پاکبانان در حین انجام خدمت نقش موثری دارد.

شیرزاد با تاکید به انجام برنامه ریزی به منظور پرداخت به موقع حقوق و پاداش پایان سال پاکبانان شهرداری رشت تصریح کرد: یکی از دغدغه های همیشگی پاکبانان شهرداری رشت دریافت حقوق و پاداش پایان سال بوده و امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده شاهد رفع این دغدغه بوده و با پرداخت به موقع حقوق و پاداش پاکبانان توسط شرکت های پیمانکاری مشکلی برای آنان در تامین معیشت خانواده هایشان ایجاد نشود.

وی به مشکلات بیمه پاکبانان شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: بیمه کارگران حوزه پسماند باید بر اساس قانون سختی کار به تامین اجتماعی ارسال شده و از ارسال سوابق بیمه پاکبانان شهرداری رشت به صورت عادی به تامین اجتماعی جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به انجام سه مرحله مناقصه بدون نتیجه پیرامون خرید و نصب مخازن زباله ۶۶۰ لیتری در شهر بیان کرد: مخازن زباله ۶۶۰ لیتری باید به زودی در رشت نصب شده و مخازن شکسته از سطح شهر جمع آوری شوند.

شیرزاد با تاکید به صدور فیش حقوقی ماهیانه برای پاکبانان شهرداری رشت افزود: فیش حقوقی پاکبانان باید به طور ماهیانه صادر شده و در اختیار آنان قرار بگیرد.

وی به بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت پیرامون سازمانهای مرتبط با حوزه خدمات شهری اشاره کرد و گفت: اولویت کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت اتمام پروژه های نیمه تمام شهر است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت به ایجاد ۲۲ پارک محله ای در سنوات گذشته در رشت اشاره کرد و گفت : ساخت اِلمان میادین امام علی و امام حسین (ع) باید در بودجه سال ۹۸ سازمان سیما و منظر قرار گرفته و پروژه های عمرانی در زمان مناسب اجرایی و به بهره برداری برسد.

شیرزاد ایجاد درمانگاه در آرامستان شهرداری رشت را یکی از مباحث دارای اهمیت دانست و افزود: در حوزه مقابله با بحران نیز باید اقدامات بیشتری در شهر رشت انجام شود و در حال حاضر فقط سالن مربوط به سازمان آتش نشانی شهرداری رشت در این باره آمادگی لازم را دارد.

وی به مقوله ساماندهی مشاغل شهری در رشت اشاره کرد و گفت: سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری رشت باید با جدیت به این مقوله ورود کرده و نسبت به تعیین تکلیف بازارچه های غیرفعال شهرداری رشت نیز اقدام کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت بهره مندی از پایان نامه های دانشجویی را امری مغفول مانده در شهرداری دانست و بیان کرد: شورای اسلامی و شهرداری رشت در این باره بارها اعلام آمادگی کرده و یقینا با بهره مندی از این پایان نامه ها می توانیم در راستای رفع بخشی از مشکلات شهری گام های موثری برداریم.

شیرزاد ایجاد پارک محله ای در محلاتی از جمله معلولین، کوی امام رضا، پیرکلاچای و دخانیات را از خواسته های بحق شهروندان دانست و گفت: این مهم باید دربودجه سال ۹۸ شهرداری رشت الزام شود.

وی ساماندهی مشاغل مزاحم شهری و آلاینده را از دیگر برنامه های اولویت دار شهری در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت دانست و افزود: خرید دستگاه مکانیزه جهت رفت و روب دولت آباد و مفروش کردن مزار شهدا نیز در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت مورد توجه است.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری صورت وضعیت پاکبانان به طور کامل پرداخت می شود اظهار کرد: یکی از دغدغه هایی که همواره وجود داشته مغایرت هایی است که در برخی از صورت وضعیت های مربوط به فعالیت پاکبانان شهرداری رشت دیده می شود.

علی مقصودی با بیان اینکه لیست بیمه ای که پیمانکاران حوزه پسماند شهرداری رشت به شهرداری پیرامون فعالیت پاکبانان ارائه می کنند با لیستی که به بیمه ارسال می شود متفاوت است افزود: از این بابت به شرکت های پیمانکاری اخطار می دهیم.

وی به رصد های انجام شده پیرامون شرکت های پیمانکاری حوزه پسماند شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: شرکت های پیمانکاری هر اندازه شفاف تر عمل کنند می توانند بهتر پاسخگو باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به کاهش کارکردهای ماهیانه و بیمه ای کارگران حوزه پسماند توسط شرکت های پیمانکاری بیان کرد: متاسفانه این اقدام توسط برخی از شرکت های پیمانکاری در حال انجام بوده و حتی در مواردی سختی کار پاکبان نیز توسط آنان حذف و محاسبه نشده است.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به ایراداتی که در نوع قرارداد شهرداری با پیمانکاران حوزه پسماند وجود دارد اظهار کرد: تذکر رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر پیرامون اهدای کارت هدیه ، البسه مناسب و غیره اِعمال می شود.

علیرضا حاجی پور با تاکید به ارائه فیش حقوقی به پاکبانان شهرداری رشت افزود: انتقاداتی پیرامون عدم دادن شیر روزانه به پاکبانان شهرداری رشت مطرح بود که برای رفع این مشکل مبلغ حق شیر را به روی فیش های حقوق اضافه کرده ایم.

وی به پیگیری و اجرای مصوبات کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت اشاره کرد و گفت: در جلسه گذشته کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر تاکیداتی پیرامون ارائه البسه مناسب، تجهیز مخازن زباله به علائم هشدار دهنده و شبرنگ و همچنین جمع آوری مخازن زباله شکسته از سطح شهر انجام شد که بنده طی تماس با تمامی شرکت های پیمانکاری مصوبات را به اطلاع رسانده و آنان ملزم به رعایت این موارد شده اند.

حاجی پور برپایی کارگاه های آموزشی برای پاکبانان شهرداری رشت با همکاری پلیس راهور را در راستای تاکیدات کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر دانست و بیان کرد: به زودی این کارگاه آموزشی در سالن سازمان آتش نشانی شهرداری رشت برگزار می شود.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری رشت با ابراز گلایه از بی توجهی برخی از پاکبانان پیرامون عدم استفاده از البسه مناسب در حین خدمت تصریح کرد: البسه مناسب شامل کلاه، چکمه، دستکش و غیره به پاکبانان داده شده اما متاسفانه برخی از آنان بنا به دلایل نامعلومی از این وسایل استفاده نمی کنند و در حال حاضر موضوع استفاده از جاروهای مکانیزه را نیز به تمامی شرکتهای پیمانکاری طرف قرار داد ابلاغ کرده ایم.

حاجی پور با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون ساماندهی سگ های بلاصاحب در رشت گفت: زمینی در منطقه لاکان برای این کار بدون نیاز به قطع اشجار آماده شده و برای فنس کشی و محصور کردن زمین مورد نظر نیازمند یکصد میلیون تومان اعتبار بوده و برای عقیم سازی سگ های بلاصاحب نیز مذاکراتی با اداره کل دامپزشکی گیلان انجام شده است.

عضو کمیسیون بهداشت ومحیط زیست شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امروزه چهره شهر رشت شاداب نیست اظهار کرد: رشت شهر بی کلانتر شده است.

محمد حسن علیپور با تاکید به پرداخت مطالبات پیمانکاران بخش رفت و روب شهرداری رشت افزود: وقتی به افراد کم بینا و نابینا و غیره در قالب کمک مالی پول پرداخت می شود یقینا مشکلات مالی برای شهرداری رقم می خورد.

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در این جلسه با اشاره به اینکه عملکرد شرکت های پیمانکاری رصد می شود اظهار کرد: در شرایطی که شهرداری های سراسر کشور با مشکلات فراوانی مواجه هستند باید به پرداخت حق و حقوق کارگران توجه شود.

محمد حسن عاقل منش به راه اندازی ستاد استقبال از روز رشت اشاره کرد و گفت: باید با اقداماتی از جمله بخشودگی عوارض، پاکسازی شهر از زباله و غیره این روز را به نحو شایسته ای گرامی بداریم.

وی با ابراز گلایه از عدم تحقق بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت بیان کرد: مسعود نصرتی شهردار سابق رشت درباره تحقق بودجه به اعضای شورا اطمینان داده بود و اعضای شورا نیز بر اساس اطمینان وی با این بودجه موافقت کرده بودند.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت شورای رشت اظهار کرد: سازمان سیما و منظر شهرداری رشت سیاست بودجه انقباضی را برای بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته است.

سجاد محجوب با بیان اینکه بودجه سال آینده سازمان سیما و منظر شهرداری رشت افزایشی ندارد افزود: احداث پارکهای محله ای و با مقیاس بزرگتر از جمله اولویت های سازمان در بودجه سال آینده شهرداری رشت است. وی با انتقاد از عدم همراهی شهرداری های مناطق و حوزه املاک شهرداری رشت با سیما و منظر بیان کرد: بابت معرفی زمین مناسب به منظور ایجاد پارک محله ای با شهرداری های مناطق و حوزه املاک شهرداری بارها مکاتبه شده اما متاسفانه در این باره همکاری لازم را ندارند.

مدیر عامل سازمان سیما و منظر شهرداری رشت به قطع برق هشت پارک در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در این باره جلسات متعددی با حوزه برق گذاشته شده و آنان نیز تقاضای دریافت مطالبات خود را از شهرداری دارند.

بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان برای سال ۹۸ حدود ۴۴ میلیارد تومان است اظهار کرد: بودجه سال گذشته سازمان ۳۹ میلیارد تومان بوده و قصد داریم در سال آینده پروژه های نیمه تمامی از جمله ایستگاه مسکن مهر را به اتمام برسانیم.

مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری رشت نیز بودجه سال ۹۸ این سازمان را دوازده میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: در سال ۹۷ حدود یازده میلیارد و چهارصد میلیون تومان به آرامستان شهرداری رشت بودجه اختصاص داده شد.

سهراب راستگو افزود: بحث همسطح سازی قبور از جمله برنامه های پیش بینی شده سازمان در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت است.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورری شهرداری رشت در این جلسه اظهار کرد: بر اساس ضوابط و بخشنامه ها قصد افزایش پانزده تا بیست درصدی بودجه سازمان را داریم.

محمد رضا نظری با اشاره به اینکه بودجه سال جاری سازمان سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده است افزود: بودجه سازمان برای سال ۹۸ سه میلیارد و پانصد میلیون تومان پیش بینی شده است.

نماینده شرکت پیمانکاری سبز زیور منطقه پنج شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: البسه مناسب در اختیار پاکبانان قرار داده شده است.

رسول کیانی نیا با اشاره به مطالبات معوقه این شرکت از شهرداری رشت بیان کرد: حدود ۶ میلیارد تومان از شهرداری مطالبه داریم که قرار است دو میلیارد تومان به صورت تهاتر پرداخت شود.

نماینده شرکت پیمانکاری مهر گستر نیز در جلسه کمیسیون بهداشت شورای رشت اظهار کرد: البسه مناسب در فصل گرم و سرد سال در اختیار پاکبانان این شرکت قرار داده شده است.

کورش تجلی فر با بیان اینکه بخشی از حق بیمه سال ۹۵ پاکبانان این شرکت پرداخت نشده است افزود: انتظار داریم این موضوع در اسرع وقت اجرایی شود.

وی به مطالبات این شرکت از شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: حدود سه میلیارد تومان از شهرداری بدهی داریم و یک میلیارد تومان از آن را در قالب تهاتر دریافت کرده ایم.

تجلی فر به سهمیه شیر پاکبانان اشاره کرد و گفت: سهمیه شیر روزانه در فیش حقوقی پاکبانان اضافه شده است.

حسن بهروزه نماینده شرکت پیمانکاری دهکده سبزپوش نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در هفته گذشته چکمه و دستکش برای پاکبانان خریداری شد اظهار کرد: در باره نصب شبرنگ و علائم هشدار دهنده بر روی البسه پاکبانان و مخازن زباله نیز بر اساس تاکیدات انجام شده اقدام شده است.

مدیر برنامه و بودجه شهرداری نیز در جلسه عصر امروز کمیسیون بهداشت شورای رشت با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به منظور برنامه ریزی بودجه سال ۹۸ سازمانهای شهرداری رشت اظهار کرد:

تمامی سازمانها به طور مشخص برنامه های زیبا و جالبی را دربودجه ۹۸ مطرح کرده اند اما به دلایل مشکلات مالی شرایط پذیرش تمامی این برنامه ها وجود ندارد.

آمنه خدابخشی با بیان اینکه اکثر مدیران شهرداری و برخی از اعضای شورا تاکید به انقباضی بودن بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت را دارند افزود: سقف بودجه محدود بوده و بودجه برنامه های یک ساله مالی است که باید درآمدهای متناسب با آن برنامه ریزی شوند.

خدا بخشی به افزایش هزینه جاری در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت اشاره کرد و گفت : بر اساس بخشنامه جدید موظف به کاهش پانزده تا بیست درصدی هزینه های جاری هستیم.

مدیر بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: سازمانها باید گزارشی یکساله از نحوه فعالیت شرکت های پیمانکاری به واحد بازرسی ارسال کرده تا در صورت بروز بی توجهی و نقض پیمان توسط شرکت های پیمانکاری از ادامه فعالیت آنان با شهرداری جلوگیری شود.

اسماعیل رحمتی به دغدغه شهروندان پیرامون حضور سگ های بلاصاحب در رشت اشاره کرد و گفت: بیشترین تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت پیرامون مزاحمت های مربوط به سگ های بلاصاحب است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.