🔴نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضایی خانه صمت ایران:
مشکلات واحدهای تولیدی در کمیته تخصصی حقوقی- قضایی بررسی می شود

❎حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضایی خانه صمت ایران با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی حمایت حقوقی – قضایی از تولید در سطح استان‌های کشور از بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در این کمیته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر یکشنبه نخستین جلسه کمیته تخصصی حمایت حقوقی – قضایی از تولید در سطح استان‌های کشور با بررسی چند پرونده در سالن جلسات خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در رشت برگزار شد. این کمیته تخصصی با هدف اجرای قوانین و مقررات توسط دستگاه‌های دولتی در حوزه صمت و کشاورزی و طرح مشکلات واحدهای تولیدی در رشت فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس کمیته حقوقی قضایی خانه صنعت، معدن و تجارت گیلان در این نشست با اشاره به اینکه محور اصلی جلسه بررسی مشکلات و پایش واحدهای تولیدی، صنعتی، تجاری، در استان است، افزود: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کمیسیون کشوری مقرر شد که گیلان به شکل پایلوت، نخستین استانی باشد که کمیته قضایی‌اش با حضور معاون دادستانی در حقوق عامه تشکیل شود.

 پیمان پورنصیری گفت: در این کمیته مسائل قضایی بررسی و برای ارجاع به دادستانی محل واحدهای تولیدی ارسال می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی قضایی خانه صمت ایران با اشاره به اینکه کمیته تخصصی حقوقی – قضایی هر ماه یک جلسه دارد، بیان کرد: این کمیته تخصصی با مصوبه هیئت‌ مدیره خانه صمت استان گیلان و حمایت‌های دستگاه قضایی با هدف بررسی و پیگیری حل مشکلات حقوقی قضایی واحدهای تولیدی استان گیلان تشکیل شده است.

پورنصیری با اشاره به حمایت‌های دادستان استان گیلان، افزود: اجرای قوانین و مقررات توسط دستگاه‌های دولتی در حوزه صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی تشکیل‌شده و طرح مشکلات واحدهای تولیدی و ارسال گزارش به دستگاه‌های قضایی و احقاق حقوق واحدها از اهداف اصلی آن است.

وی در ادامه اظهارکرد: در گذشته پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی در کمیسیون حقوقی قضایی صمت ایران مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گرفت که از این پس با همراهی دادستان مرکز گیلان این کمیته برای نخستین بار در این استان تشکیل شد.

معاون قضایی رئیس‌کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان گیلان، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، رئیس کانون کارفرمایی استان گیلان، نماینده انجمن‌های تخصصی صنایع همگن استان، مدیران حقوقی سازمان‌های صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی و اداره کل ثبت‌اسناد و املاک استان گیلان عضو این کمیته هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *