⭕استاندار گیلان تأکیدکرد:
لزوم بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های مردمی در حل مشکلات زیست محیطی

⚕رشت- استاندار گیلان به نقش مهم سازمان‌ها و تشکل‌های مردمی در جامعه اشاره و تأکید کرد: باید از ظرفیت سمن‌ها و تشکل‌های مردمی برای حل مشکلات محیط زیستی و اجتماعی بهره‌گیری شود.

⚕به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری ظهر پنجشنبه در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد استان گیلان که درسالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به نقش مهم سمن‌ها، گفت: کیفیت و اثربخشی نحوه فعالیت سمن‌ها بیشتر از کمیت آنها در استان گیلان ارزشمند بوده و سمن‌ها با تقویت کار خود می‌توانند توجه و نگاه مسئولان را جلب کنند.

⚕سالاری با اشاره به اینکه اثرگذاری سازمان‌های مردم نهاد منوط به نگاه کارشناسی و تخصصی آنها به مسائل و مشکلات جامعه در حوزه‌های مختلف است، اظهارکرد: هم‌فکری و مشارکت اجتماعی سازمان های مردم نهاد اگر مبتنی بر خرد جمعی باشد راهگشا بوده و می‌تواند هدایت‌گر افکار عمومی در ابعاد مختلف شود.

⚕وی افزود: تشکل‌های خصوصی و مردمی در کنار دولت هم در بحث نظارتی و هم مشارکت‌های اجتماعی نقش به‌سزایی داشته و اعتقاد داریم هر چقدر فعالیت و مشارکت مردم در زمینه‌های مختلف تسهیل شود کیفیت بسیاری از کارها افزایش یافته و ابعاد مردمی آن تقویت خواهد شد.

⚕سالاری ادامه داد: در بسیاری از حوزه‌ها همانند آب‌بندان‌ها، لایروبی انهار، محیط زیست می‌توان از ظرفیت سمن‌ها بهره بود. برای توسعه و پیشرفت کشور فقط منتظر بودجه و اعتبارات دولتی نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *