⭕پیام تسلیت و انتقادات، محمد صادق حسنی جوریابی، نماینده مردم رشت /در خصوص واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

✳حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

محمدصادق حسنی جوریابی نماینده مردم شهرستان رشت درگفتگو با پایگاه خبری رساگیل، در خصوص واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران که منجر به کشته شدن ۱۰ نفر و مصدومیت تعدادی از دانشجویان عزیز شد، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار این عزیزان و جامعه دانشگاهی کشور اظهارداشت: چرا باید اجازه دهیم، در جایی که محل کسب علم و دانش است چنین اتفاقات ناگواری رُخ دهد و باعث شود پدران و مادران عزیزی که بچه های خود را با هزاران امید و آرزو و با زحمات فراوان، به امید کسب مدارج عالیه تحصیلی راهی دانشگاه کرده اند بخاطر سهل انگاری افراد غیر متعهد، جگرگوشه خود را از دست دهند و داغدیده شوند.

_ چطور در تهران ساخت و ساز در ارتفاع بالاتراز ۱۶۰۰ متر مجاز نمی باشد ولی یک دانشگاه می تواند در ارتفاع ۱۸۰۰ متری ساخته شود؟

_ جاده ای که در چنین مسیر سخت و کوهستانی قرار دارد نیاز به اندیشیدن تمهیداتی به خصوص در فصل سرد سال است، شاهدین و مطلعین گفته اند؛ اتوبوس فرسوده بوده، همین راننده قبلا هم سابقه بریدن ترمز با این ماشین را داشته، جاده هم گارد ریل نداشته است. جاده ای در مسیرکوهستانی و محوطه دانشگاه مگر می شود گاردریل نداشته باشد؟! چرا اینقدر راحت با جان تعدادی دانشجو بازی شده است؟!!

همچنین گفته شده که در سال ۹۲ معاونت عمرانی وقت، طرح جایگزینی سیستم جابجایی دانشجویان و کارمندان واحد علوم و تحقیقات از اتوبوس به حمل و نقل کابلی (تله کابین) را مطرح کرده و درسال ۹۴  این پروژه شروع و سال ۹۵ به ۸۰ درصد، پیشرفت رسیده اما بعد از تغییرات مدیریتی دانشگاه آزاد پروژه متوقف شده است.
_به چه علت؟

_چرا بعلت اختلاف سلیقه باید جلوی اتمام و افتتاح چنین پروژه ای را گرفت؟!/منبع رسا گیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *