⭕مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان
زمینه‌ مناسب برای فعالیت‌های فرهنگی در گیلان فراهم شود

⚛حقیقی/پایگاه خبری گیل ابراز

⚜مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان
در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، بر فراهم سازی زمینه‌های مناسب برای افزایش فعالیت‌های فرهنگی در گیلان تاکید کرد.

به گزارش گیل ابراز، مونا ابرو فراخ ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور که در دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، اظهارکرد: قصه خوانی و قصه‌گویی تاثیر فراوانی در ذهن افراد داشته و موجبات گسترش بسترهای مناسب فرهنگی را  نیز فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره قصه‌گویی به میزبانی گیلان، افزود: دیدن تحرک و نشاط عمومی کودکان در این جشنواره یادآور دوران شیرین کودکی است که تاثیر مستقیمی دربسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌های آینده کودکان دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به نقش تاثیرگذار خانواده‌ها در توسعه و رشد فرهنگ کتابخوانی اشاره و تاکید کرد: باید زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های بیش از پیش فرهنگی در گیلان فراهم شود و خانواده ها در دستیابی به این هدف مهم نقش مستقیم و تاثیرگذاری دارند.

ابرو فراخ، تربیت صحیح کودکان به عنوان نسل آینده کشور را مهمترین رسالت خانواده‌ها برشمرد و گفت: والدین نیز در راستای افزایش سرانه کتابخوانی باید میزان کتابخوانی خود را افزایش دهند تا شاهد رشد و شکوفایی کودکان این استان در حوزه قصه‌گویی، داستان‌نویسی و دیگر شاخص‌ها باشیم./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *