⭕مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان؛
🔹افتتاح 735 پروژه برق‌رسانی شهری و روستایی گیلان در دهه مبارک فجر

❎حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

در دهه مبارک فجر امسال تعداد ۷۳۵ پروژه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۴۰۲ میلیارد ریال برق رسانی میشود.

به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز مهندس طالبی اظهار داشت: با تلاش و پیگیری و همدلی مدیران ارشد ستادی، اجرایی و کارکنان پر تلاش شرکت، تعداد ۷۳۲ پروژه برق رسانی شهری و روستایی در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور های هوایی، زمینی و کمپکت (برای تقویت ولتاژه شبکه) و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار جمعا به مبلغ بیش از ۳۹۰ میلیارد ریال و ۳ پروژه (تامین برق روستایی) به مبلغ بیش از ۱۱ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان افزود: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم، سعی شد ۳ روستا که در مناطق صعب العبور و کوهستانی شهرستانهای تالش و رودبار قرار دارند، تامین برق شان در دست اقدام قرار گیرد.

بهره مندی ۶۳ خانوار روستایی از نعمت روشنایی برق
مهندس طالبی از برق رسانی به ۶۳ خانوار روستایی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد و تصریح کرد: از این تعداد، روستاهای برون بالا و وسی از توابع شهرستان تالش و روستای گردلات از توابع شهرستان رودبار بوسیله انرژی خورشیدی تامین برق می گردند.

وی ادامه داد: تا پیش از دهه مبارک فجر ۱۳۹۷ ، تعداد روستاههای برق دار استان گیلان ۲۵۵۷ روستا بود.

برق رسانی به روستاههای زیر ۱۰ خانوار در اولویت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان یاد آور شد: تمامی روستاههای بالای ۲۰ خانوار طبق سرشماری سال ۸۵ در سال ۱۳۸۹ برق دار شدند و در حال حاضر برق رسانی به روستاههای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست است.

شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک دارد که از این مقدار حدود ۷۸ درصد کل مشترکین را، مشترکین خانگی تشکیل می دهند و بیشترین فراوانی را در سطح استان گیلان به خود اختصاص داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *