🔴مدیرکل بهزیستی گیلان:
۴۲ هزار معلول گیلانی تحت پوشش بهزیستی/ مستمری ماهانه ۳.۵ برابر شد

🔰حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- مدیر کل بهزیستی گیلان از افزایش ۳.۵ برابری میزان مستمری ماهانه مددجویان تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: ۴۲ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی گیلان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پارسی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت در پیش بودن روز جهانی معلولان که در سالن جلسات اداره کل بهزیستی گیلان برگزار شد، با اشاره به اینکه حدود ۴۲ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان گیلان هستند، اظهار کرد: از این تعداد طی سال گذشته ۱۱ هزار معلول و ۶ هزار آسیب‌دیده اجتماعی از سازمان مستمری دریافت کرده اند.

پارسی ادامه داد: ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی گیلان در لیست انتظار دریافت مستمری بگیران هستند که بتدریج به این آمار افزوده می‌شوند.

وی افزود: از فروردین امسال با اجرای قانون حمایت از معلولان و از محل اعتبارات هدفمندی، مستمری ماهیانه مددجویان سازمان بهزیستی اعم از معلولان و آسیب‌دیدگان به صورت تدریجی تا ۳.۵ برابر افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه ۲۵ هزار و ۸۹۰ نفر از این اداره کل مستمری‌ دریافت می کنند، گفت: این درحالی است که هنور ۱۶ هزار و ۴۰۰ نفری که در لیست انتظار قرار دارند نمی توانند از دریافت مستمری بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری دولت در قانون جامع حمایت از معلولان برای حمایت از افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید است، تصریح کرد: تعداد مستمری بگیران بهزیستی گیلان نسبت به کل افراد تحت پوشش کمتر بوده که این مسئله یکی از دغدغه‌های بهزیستی است و پیگیری‌های لازم در این زمینه در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *