🔴رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان /ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارتباط مستقیم با رشد شاخص های فرهنگی جامعه دارد

🔺️🔻حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

در دیدار رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی گیلان نقطه‌نظرات و اهداف شورا در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان دراین نشست یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی را اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه،بیان کرد وگفت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی در هر جامعه ای به سرانه مطالعه آن جامعه بستگی دارد.

پریسا کرمی،یکی از مهمترین ارکان توسعه فرهنگی و اجتماعی هر شهر را ارتقای سرانه کتابخوانی در آن منطقه برشمرد و گفت: یکی از رسالت های نهادهای متولی فرهنگ مثل شوراها و شهرداری که به عنوان یک نهاد اجتماعی خدماتی محسوب می شوند،این است که بستر کتابخوانی را برای شهروندان فراهم کنند، تا مردم بتوانند از ظرفیت های ایجاد شده، بهره مند شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت،نیز در این دیدار با بیان اینکه رویکرد شورا حفظ هویت فرهنگی شهر رشت است،اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف شورا ترویج و توسعه فرهنگ و حفظ فرهنگ شهروندی است،که در این راستا برای توسعه زیرساخت‌‌های فرهنگی تلاش خواهیم کرد.

ابراهیم اخوان، خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارتباط مستقیم با رشد شاخص های فرهنگی جامعه دارد و رشد شاخص های فرهنگی می‌تواند در ارتقای کمی و کیفی محورهای توسعه ای بخش های مختلف کشور مؤثر باشد.

وی با تاکید بر غنا بخشیدن فرهنگ مطالعه دربین اقشار مختلف جامعه به ویژه در بین کودکان و نوجوانان افزود: همه ما موظف هستیم در راستای ارتقاء سطح علمی و کیفی جامعه تلاش کرده و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ‌مطالعه تصریح کرد: در شورا این اراده وجود دارد که بخش فرهنگی و در رأس آن مبحث مطالعه و کتابخانه‌ها اهمیت گسترده‌ای یابد.

اخوان،در ادامه بر ضرورت حضور و همراهی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسات شورای اسلامی شهرستان رشت تاکید کرد و گفت:تعامل و همراهی نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با شورای اسلامی شهرستان رشت به منظور تبیین نقش و جایگاه کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی قطعاً بسیار موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *