🔴بیانیه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو

📶حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

✴بسم الله الرحمن الرحیم✴

❇و لا تهنوا فی ابتغاء القوم ان تکونوا تالمون فانهم یالمون کما تالمون و ترجون من الله ما لا یرجون و کان الله علیما حکیما “ 104/ نساء”

✳و در راه تعقيب دشمن، (هرگز) سست نشويد! (زيرا) اگر شما درد و رنج مى‏بينيد، آنها نيز همانند شما درد و رنج مى‏بينند؛ ولى شما اميدى از خدا داريد که آنها ندارند و خداوند، دانا و حکيم است.

✳مردم شریف، بصیر و صبور ایران عزیز همواره سرفراز
چند دهه از حماسه ی گلگون شانرده آذر می گذرد، روزی که دانشگاه با خون آن سه آذر اهورایی به عنوان نماد عقلانیت، عدالتخواهی و فسادستیزی و بعنوان سدی محکم در برابر هرگونه تهدید به استقلال، آزادی و امنیت میهن ایستاد و این حماسه ی برگرفته از مکتب عاشورا، در دل تاریخ ثبت و ضبط شد. هنوز نیز هر ساله با بازخوانی آن حماسه تاریخی، تلاش می شود فراموش نکنیم که بالندگی و نشاط اجتماعی در گرو حفظ هویت تاریخی جنبش دانشجویی و به رسمیت شناختن رسالت ملی و دینی دانشگاه و دانشگاهیان است.

✳امسال نیز در شرایطی که کشورعزیزمان از یک سو با دشمنی غالب کشورهای عربی منطقه و اسرائیل و کج رفتاری و بدعهدی دولت ایالات متحده به چالش کشیده شده و از سوی دیگر وضعیت نه چندان رضایتبخش کلیه اجزای شاخص حکمرانی (رشد GDP سرانه، پاسخ‌گویی دولت و شنیده‌شدن صدای مردم، ثبات سیاسی و نبود خشونت، اثربخشی دولت، وضعیت بروکراسی، حاکمیت قانون و کنترل فساد) منجر به افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شده و بیم آن می رود که امید به اصلاح امور در میان مردم کمرنگ شود و پیامدهای ناخوشایندی را برای جامعه به بارآورد، جنبش دانشجویی همچنان می تواند با تکیه بر رسالت ماهوی و ویژگی های شاخص خود، یعنی همت و تلاش بی وقفه در عرصه علم و دانش و حضور در جریانات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی به حل چالش ها و موانع پیش رو کمک شایانی نماید.

✳بر همین اساس، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان همچون گذشته، ضمن گرامیداشت این روز حماسی و با تکیه بر همان مشی استقلال طلبی، عدالتخواهی و آزادیخواهی، همصدا با تمام دانشگاهیان اعلام می دارد:

✳صدای امید از دل دانشگاه بیدار، بصیر و مستقل به جامعه ساری و جاری می شود و دانشگاه مستقل، بیدار و بانشاط است که راه را بر هرگونه نفوذ دشمن نرم و سخت می بندد.

✳از این رو پیشنهاد می شود، برای پویایی و پیشرفت کشور، ضمن تأمین حکمرانی خوب و پایبندی به اصول دموکراسی در اداره امور کشور و حل مسالمت‌آمیز تعارضات جناحی و سیاسی، جنبش سرفراز دانشجویی را همچنان زنده نگاه داریم، کلیه اختیارات دانشگاه و دانشگاهیان را به وزارت متبوعش و مدیران پایبند به آزاداندیشی واقعی بسپاریم، دانشگاه را خانه امن همه نخبگان شیفته ی ایران سربلند سازیم و سپهر علم و دانش را از *ستاره* های حلبی تهی نماییم.

✳باشد که این فرصت ها با کم توجهی ها و ندانم‌کاری ها بیش از این از دست نرود و جامعه دچار خسران بیشتری نشده و امید آن کمرنگ تر نشود.

🔖و السلام علی من اتبع الهدی “ 47/ طه”
انجمن اسلامی مدرسین دانشگاههای گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *