🔴اهداء تصویر میرزا کوچک خان جنگلی توسط هنرمند گیلانی به خانه میرزا

📶حقیقی/// اختصاصی پایگاه خبری گیل ابراز

✳هبوط، عنوان نمایشگاه آثار محمدرضا برزگر نقاش گیلانی است که در چند روز اخیر در نگارخانه الهی به مدیریت “نادره حکیم الهی” هنرمند مجسمه ساز برجسته کشورمان در معرض تماشای عموم قرار داده شده است.

✳هنرمند گیلانی،آثار هنری اش را بر بوم 14 تابلوی نقاشی با عناوینی چون فرشته ای بی هویت ، کودک کفن پوش در خاورمیانه جدید و استخوانهای رو به زوال و ….به تصویر کشیده است.

✳وی درباره تابلوی سر بریده میرزا،که نشان از علاقه ذاتی وی به گیلان و این اسطوره تاریخی دارد،می گوید: اهداء این اثر به نوعی ادای احترام و ادای دین به میرزا کوچک خان جنگلی شخصیت ملی تاریخی و مذهبی گیلان است.

✳ این هنرمند گیلانی درباره اهداف خود در خصوص اهداء این اثر هنری به خانه میرزا می گوید:این اثر فقط متعلق به من نیست،که من این تابلو را فقط در دیوار خانه خودم نصب کنم،بلکه این شخصیت حماسی متعلق به همه مردم و همه ایثارگرانی است، که برای دفاع ،استقلال و آزادی وطن خود از جان خود گذشتند.

✳محمد رضا برزگر، در ادامه با بیان اینکه در دوره معاصر ،دوره سبک ها به پایان رسیده است، اظهار می کند:فارغ از اینکه هنرمندان می‌توانند از تمامی دستاوردهای مکاتب گذشته برای بیان مقاصد خود به فراخور شرایط بهره‌مند شوند، اما در دوره معاصر ما می‌توانیم از تمام ابزارهای لازم به هر شیوه بیانی که فکر می کنیم برای خلق یک اثر هنری بهره ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *