⭕مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان خبر داد:
برگزاری آیین نکوداشت دکتر محمد روشن در رشت

⚀حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

مراسم پاسداشت ادیب فرهیخته گیلانی استاد «محمد روشن» در رشت برگزار می شود.

به همت ۹ سازمان فرهنگی استان از جمله استانداری گیلان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان، سازمان منطقه ازاد انزلی، شورای اسلامی و شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان آئین نکوداشت دکتر محمد روشن با عنوان «شب روشن» در رشت برگزار می شود.

دکتر ژاله حساس‌خواه با اعلام این خبر اظهار داشت:هدف از «شب روشن» آن است که شصت سال تلاش شبانه روزی دکتر محمد روشن چهره شاخص علمی، مصحح پیشکسوت آثار فاخر دوره اسلامی و همچنین چهره ماندگار زبان ادب فارسی مورد تقدیر قرار گیرد.

وی در خصوص جزئیات مراسم خاطر نشان کرد: این مراسم ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۲۵ آذر ماه در سالن دکتر رحمدل در مجتمع فرهنگی، هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت با حضور شخصیت های برجسته کشوری و استانی و سخنرانی اساتید برجسته ادبیات همچون آقایان دکتر حسن انوشه، دکتر سیدعلی آل داوود و دکتر طهمورث ساجدی برگزار خواهد شد.

مدیرسازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان افزود: در حاشیه این مراسم و همزمان با نکوداشت دکتر روشن نمایشگاهی از عکس‌ها، احکام و آثار استاد نیز در نگارخانه مارلیک در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانیاء به نمایش گذاشته خواهد شد.

حساس‌خواه با اشاره به اینکه تجلیل از بزرگان علم ، ادب و فرهنگ از وظایف اصلی سازمان‌های فرهنگی است، تصریح کرد: با برگزاری آیین های پاسداشت مفاخر کشور ضمن تقدیر از تلاش‌های آنان، زمینه تشویق نسل جوان به ادامه مسیرعلم و دانش نیز فراهم خواهد شد.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در خاتمه افزود: انتظار داریم رسانه‌های استان برای اطلاع رسانی این رویداد ادبی بزرگ به کمک سازمان‌های فرهنگی برگزار کننده آمده و از یکایک گیلانیان دعوت می‌کنیم با حضور خود سال‌ها کوشش دکتر محمد روشن در راه اعتلای فرهنگ و ادب این مرز بوم را پاس بدارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *