⭕بازدید سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان از کتابخانه های رضوانشهر؛
دیدار با امام جمعه، فرماندار و کتابداران و بازدید از محل احداث کتابخانه روستایی

✳حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با امام جمعه، فرماندار و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کرمی در این بازدید که روز پنجشنبه(22آذر) و با همراهی زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها و ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر صورت پذیرفت ضمن حضور در دفتر امام جمعه رضوانشهر با حجت الاسلام لطف‌الله عبدالهی دیدار و گفتگو کرد.

🔴کرمی: افراد کتابخوان سعادتمند تر از دیگران هستند

پریسا کرمی در این دیدار با بیان اینکه ما ملت سعادتمندی هستیم که کتاب سرلوحه همه اقدامات در زندگی مان است به دغدغه مندی مقام معظم رهبری در این حوزه اشاره کرد و گفت: معظم له بعنوان یکی از کتابخوان ترین افراد جامعه همواره بر موضوع جدی ترویج فرهنگ مطالعه بخصوص در میان نسل جوان تاکید داشته و آن را از واجبات عنوان کرده اند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ظرفیت مراسم پرفیض نماز جمعه و تاکید ائمه جماعات مساجد برای روشنگری در خصوص ابعاد وسیع مزایای مطالعه و کتابخوانی را یادآور شد. کرمی همچنین با اشاره به مزیت های جامعه مطالعه گر نیز اشاره کرد و گفت: در جامعه کتابخوان بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی اتفاق نمی افتد و افراد کتابخوان سعادتمند تر از دیگران هستند.

وی در پایان به رشد 23درصدی شاخص عضویت و گردش کتاب در کتابخانه های گیلان نیز اشاره کرد و گفت: رشد این شاخصها مرهون تلاشهای همه دست اندرکاران مجموعه کتابخانه های عمومی استان است. کرمی در پایان به برنامه ریزی نهاد کتابخانه های عمومی برای قشرکودک و مادران برای حضور در کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم حال خوش خواندن در جامعه ما حاکم شود و از مزیت های آن بهره مند شویم می بایست خانواده هایی کتابخوان تربیت کنیم.

🔴امام جمعه رضوانشهر: اسلام دین توجه به کتاب و کتابخوانی است

امام جمعه رضوانشهر نیز در این دیدار، قرآن را اعجاز معنوی پیامبر اسلام برای عموم بشریت عنوان کرد و با اشاره تفاوت های این معجزه الهی با موراد مشابه و در پیامبران پیشین، رمز ماندگاری و جاودانگی قرآن را در کامل بودن این هدیه الهی در همه ابعاد زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و معنوی انسان دانست.

حجت الاسلام لطف‌الله عبدالهی اسلام را دین توجه به کتاب و کتابخوانی دانست و با بیان اینکه در اسلام، مطالعه و کتابخوانی و فراگیری علم و دانش بعنوان اصل مهم تلقی شده، بر ضرورت مجهز شدن جوامع اسلامی بر سلاح دانش تاکید کرد.

وی هجمه های سنگین دشمن بر پیکر نظام های اسلامی از جمله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بر گرفته از نگاه خصمانه دشمنان اسلام و ترس از پیشرفت های علمی ملت بزرگ ایران دانست و راه مقابله با این تهدیدات را رشد علمی در همه زمینه ها بیان کرد.

امام جمعه رضوانشهر به کاستیهای برخی از دستگاه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و با قدردانی از نقش پررنگ نهاد کتابخانه های عمومی در این حوزه، از رئیس اداره کتابخانه های عمومی رضوانشهر در ایجاد زمینه حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه ها قدردانی کرد.

🔴فرماندار رضوانشهر: کتابخوانی یکی از شاخص های اساسی پیشرفت هر کشوری است

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین با حضور در فرمانداری شهرستان رضوانشهر با محمد مهدی مظفری دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست فرمانداری رضوانشهر در این دیدار مطالعه و کتابخوانی را یکی از شاخص های اساسی برای توسعه و پیشرفت هر کشور عنوان کرد و گفت: جامعه ای که کتابخوانی در میان آنان رواج بیشتری داشته باشد فرهنگ پویاتری خواهد داشت لذا باید با فراهم سازی بسترهای لازم، فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین خانواده ها و جوانان و نوجوانان شهرستان تقویت کنیم.

وی ایجاد ایستگاه های مطالعه در اماکن عمومی نظیر مراکز درمانی، بانکها و نانوایی ها و نیز ارسال کوله های کتاب به مناطق صعب العبور در شهرستان را از اقدامات بسیار خوب نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه ترویج امر کتابخوانی برشمرد.

🔴کرمی: شهرستان رضوانشهر رتبه برتر کتابخوانی در استان را دارد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن تشکر از حمایت های فرماندار در راستای کتاب و کتابخوانی با اشاره به اینکه شهرستان رضوانشهر رتبه برتر کتابخوانی در استان را دارد، کسب این موفقیت را نشان دهنده حمایت مسئولین، خیرین و تلاش مجموعه همکاران کتابخانه عمومی شهرستان در این راستا عنوان کرد. پریسا کرمی افزود: امروز جامعه ما عصر علم و آگاهی است لذا جامعه ای می تواند رو به پیشرفت باشد که در این راستا حرکت کند.

🔴سه خواسته پورخدایار از فرماندار رضوانشهر

ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر نیز در این نشست احداث کتابخانه عمومی روستای اردجان، آغاز فعالیت کتابخانه عمومی شهرک ولی عصر(عج) چوکا و اختصاص سالن اجتماعات به کتابخانه مرکزی شهر رضوانشهر را از خواسته های خود از مسئولین شهرستان رضوانشهر خصوصا فرماندار عنوان کرد.

گفتنی است بازدید سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان از کتابخانه های عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر، رسول اکرم(ص) پونل، نبی اکرم(پره سر) و کتابخانه عمومی چوکا و نیز بازدید از محل پیشنهادی پروژه کتابخانه عمومی روستای اردجان و دیدار با مسئولین و کتابداران این کتابخانه های عمومی از دیگر برنامه های وی در این سفر بود.

کتابخانه عمومی باقر العلوم (ع) شهرستان رضوانشهر دارای ۳۷ هزار جلد کتاب و بیش از ۳ هزار نفر عضو فعال است و۳سال پی درپی رتبه برتر استانی را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *