🔴 رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت
انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت

🔷️حقیقی//پایگاه خبری گیل ابراز

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست و خدمات شهری شورا با تبریک آغاز امامت مهدی موعود (عج) اظهار کرد: امیدوارم با عنایات الهی به زودی شاهد ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان ( عج) و برقراری حکومت این امام عدالت گستر در تمامی جهان باشیم.

فاطمه شیرزاد با اشاره به اتفاقی که در شب شهادت امام حسن عسگری(ع) در پیاده راه فرهنگی رشت به وقوع پیوست گفت: با بررسی هایی انجام شده متوجه شدیم که همکاران حوزه مدیریت شهری در این اتفاق دخیل نبودند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی هنرمندان برای اجرای برنامه های خود در محیط های آزاد نیازمند دریافت مجوز هستند افزود: یقینا انجام چنین برنامه هایی در شبهای سوگواری قابل پذیرش نبوده اما هر برخوردی در چنین مواردی باید قانونی و با توجه به رافت اسلامی انجام شود.

شیرزاد به برگزاری تئاتر خیابانی در رشت اشاره کرد و گفت: برگزاری تئاتر خیابانی همواره مورد استقبال شهروندان و گردشگران بوده و امید است با تمهیدات انجام شده پس از این شاهد بروز مشکلات این چنینی در شهر رشت نباشیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسه صبح امروز در استانداری گیلان پیرامون احداث دستگاه زباله سوز سراوان بیان کرد:
قرار بود ۲۵ درصد از سهم قرار داد احداث زباله سوز توسط دولت به حساب شرکت تی تی اس پرداخت شده تا عملیات اجرایی احداث زباله سوز آغاز شود و انتظار داریم این مهم در سال جاری محقق شود .

شیرزاد با تاکید بر اینکه مدیریت پسماند از اولویتهای شهرداری رشت است افزود: انتظار داریم اعتبارات مورد نیاز به منظور احداث دستگاه زباله سوز در رشت هر چه سر یعتر اختصاص پیدا کند و این دغدغه مهم و اساسی برطرف شود.

وی به سند راهبردی پسماند شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: جمع آوری پسماند خشک و تفکیک زباله از مبدا موضوع مهمی است که باید در سند راهبردی بیش از گذشته به آن توجه شده و افزایش ظرفیت کارخانه کودآلی نیز می تواند گام موثری در کاهش حجم زباله های رشت باشد.

شیرزاد با اشاره به راه اندازی تصفیه خانه شیرآبه سراوان بیان کرد: دستگاه کمپکتور مورد نیاز سازمان پسماند شهرداری رشت خریداری شده و برای ترخیص به منطقه آزاد انزلی تحویل داده شده است.

وی به خرید مخازن زباله ۶۶۰ لیتری برای رشت اشاره کرد و گفت: بسیاری از مخازن زباله در رشت شکسته شده و قابل تعمیر نیستند و باری اضافه به دوش پاکبانان تحمیل می کنند.

شیرزاد با تاکید به جمع آوری سگ های بلاصاحب از سطح شهر رشت تصریح کرد : این موضوع بارها در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا مطرح شده و انتظار داریم با عقیم سازی، واکسینه کردن و اقدامات پیشگیرانه از خطرات ناشی از حضور سگ های بلاصاحب در رشت جلوگیری شود.

وی با ابراز تاسف از فوت یکی از پاکبانان شهرداری در حین انجام خدمت به دلیل حادثه تصادف در رشت افزود: مخازن ۶۶۰ لیتری زباله فاقد علائم هشدار دهنده و شبرنگ هستند و این مسئله در بروز حوادث و به مخاطره انداختن ایمنی و سلامت پاکبانان تاثیر گذار است.

شیرزاد با تاکید بر اینکه شرکت های پیمانکاری در ارائه لباسهای فصلی منقوش به علایم هشدار دهنده بیشتر توجه کنند گفت: در حال حاضر دو عدد جاروی مکانیزه در ورودیهای رشت مشغول فعالیت بوده و این در حالی است که بیشترین حوادث تصادف برای پاکبانان شهرداری در ساعات اولیه صبح اتفاق افتاده است.

وی با انتقاد از عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه پاکبانان رشت افزود: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران برای آنان مشکلات زیادی فراهم می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به اینکه سلامت پاکبانان برای ما بسیار حائز اهمیت است اظهار کرد: کارگاه های آموزش ایمنی برای آشنایی بیشتر پاکبانان شهرداری رشت با چنین موضوعاتی باید همچون گذشته به طور مداوم برگزار شود.

وی به برگزاری استار تاپ حوزه سلامت در گیلان برای نخستین بار اشاره کرد و گفت: این اقدام با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شد و یک اتفاق بزرگ در حوزه کار آفرینی بوده که بیش از ۶۰ طرح و ایده در آن ارائه و از پنج طرح برگزیده تقدیر شد.

شیرزاد با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت نیز آمادگی همکاری و حضور در حوزه استارتاپ محیط شهری را دارد تصریح کرد: تمایل داریم اولین استار تاپ در حوزه مدیریت شهری را در رشت برگزار کنیم.

وی به ادغام قرار داد نیروهای پاکبانی و سد معبر طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: این موضوع نیازمند بررسی بیشتر است.

شیرزاد با تاکید بر فرهنگ غنی مردم رشت افزود: باید به سیما و منظر شهری توجه داشته باشیم و موضوع طرح ساماندهی گاری های دستفروشی در رشت یکی از مباحثی است که در این حوزه تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه غذاهای محلی رشت در پیاده روها عرضه شود گفت: این مهم مورد تقاضای شهروندان و گردشگران بوده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام خیابان غذا را مطرح و بیان کرد: پیشنهاد می کنم با رعایت موازین بهداشتی و توجه به سیما و منظر شهری نسبت به ایجاد بازارچه ای به نام غذا و با حضور گاری های دستی شکیل در رشت اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *