🔴پیام بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی در بیستمین سال درگذشت
پژوهشگر و مورخ نامدار گیلانی استاد محمود پاینده لنگرودی

🔷️حقیقی/پایگاه خبری گیل ابراز

بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی در بیستمین سال درگذشت شاعر، پژوهشگر و مورخ نامدار گیلانی استاد محمود پاینده لنگرودی در پیامی سالروز درگذشت شاعر نامی گیلان را گرامی داشت.

بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی در بیستمین سال درگذشت شاعر، پژوهشگر و مورخ نامدار گیلانی استاد محمود پاینده لنگرودی در پیامی سالروز درگذشت شاعر نامی گیلان را گرامی داشت.
متن پیام به شرح ذیل است:

به نام خداوند جان و خرد

پیام بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی در بیستمین سال درگذشت شاعر، پژوهشگر و مورخ نامدار گیلانی استاد محمود پاینده لنگرودی

مفاخر و مشاهیر فرهنگ و ادب و هنر هر ملتی از ذخائر و سرمایه های بزرگی هستند که تجلیل و تکریم ارزش های معنوی آنان زمینه ساز حیات فرهنگی جامعه است.

استاد محمود پاینده لنگرودی بزرگمردی از تبار گیل و دیلم، انسانی محجوب، بی ریا و بی ادعا، شاعری مردم مدار، پژوهشگری خلاق و مورخی میهن دوست بود که با خلق و آفرینش آثار ارزشمند فرهنگی عمر گرانبهای خود را عاشقانه نثار مردم و تاریخ کرد.

تجلیل و بزرگداشت از مقام و منزلت فرهنگی استاد محمود پاینده تجلیل از فرهنگ و ادب است.
او سرو بند قامت برکشیده از سایه سار لیلاکوه لنگرود بود که آثار ادبی و پژوهشی اش همواره سایبان فرهنگ گیل و دیلم است.

بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی در راستای اهداف و تکالیف فرهنگی خود ضمن ادای احترام به مقام برجسته ی پژوهشی و ادبی استاد پاینده لنگرودی از متولیان فرهنگی استان گیلان خاصه شهر لنگرود درخواست می کند به پاس قدردانی و تکریم خدمات مانای استاد محمود پاینده لنگرودی در حوزه ادب، فرهنگ و پژوهش با عنایت به رونمایی تندیس و نامگذاری میدانی در مسیر لیلاکوه به نام نامی “خالق لیلا کوه” به خواسته ی دیرساله اهالی فرهنگ و هنر، و مردم فرهنگ دوست لنگرود جامه ی عمل پوشانده و موجبات تجلیل یکی از فرهیختگان استان گیلان را فراهم نمایند.

لیله کوه، لیله کوه تو او دوره گیله مردانه بگو
که مو، ای مردم همره، بموتم، زنده بوبوم،
بسوتم، شاعرا بوم،
محمود پاینده، بوبوم…

بنیاد فرهنگی و هنری شیون فومنی
بیست و چهارم آبان ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت هجری شمسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.