🔴فرماندار رشت:
بانوان مشاور برای استفاده از ظرفیت زنان روستایی برنامه‌ریزی کنند.

◀حقیقی//پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- فرماندار رشت با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی بانوان روستایی از سوی بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی، گفت: برنامه‌ریزی در این زمینه در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، میرشمس مؤمنی زاده بعدازظهر دوشنبه در جلسه کمیته بانوان و امور خانواده که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، اظهار کرد: بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی علاوه بر مسائل صنفی حوزه فعالیت خود باید در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های کلان مشارکت داشته باشند.

مؤمنی زاده با بیان اینکه بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی شهرستان رشت مسئولیت امور مربوط به بانوان در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را بر عهده دارند، افزود: در طول ۴۰سال گذشته حضور بانوان در جامعه رو به رشد بوده است.

وی با تأکید بر اینکه که یک جامعه افسرده نمی‌تواند راه رشد، پیشرفت و تعالی را طی کند، تصریح کرد: انتظار می‌رود بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این قشر در حوزه‌های مختلف اقدام کرده و از آن‌ها استفاده کنند.

فرماندار رشت ادامه داد: برنامه‌ریزی در زمینه ایجاد نشاط اجتماعی در حوزه بانوان یکی از موضوعاتی که باید در دستور کار بانوان مشاور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه بهره‌گیری از توانمندی بانوان روستایی برنامه‌ریزی مناسب و زمان‌بندی‌شده وجود داشته باشد، بیان کرد: برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها، اردوهای ورزشی، سیاحتی و زیارتی یکی از راهکارهای شناسایی این ظرفیت‌ها است که باید در دستور کار بانوان مشاور دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

مؤمنی زاده تأکید کرد: کارگروه کمیته بانوان باید در حوزه اقتصادی، کارآفرینی، رشته‌های علمی، فرهنگی، هنری، تحکیم خانواده، آسیب‌های اجتماعی و سایر موضوعات مطالعه کرده و برنامه‌ریزی داشته باشند.

فرماندار رشت با بیان اینکه بانوان نیمی از جمعیت فعال کشور را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: معتقدم توسعه یک جامعه تنها ازنظر شغلی، مسکن و خدمات نیست بلکه ایجاد تعادل و توزیع عادلانه امکانات در میان بانوان و آقایان زمینه‌ساز توسعه‌یافتگی یک جامعه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *