🔴به منظور ترویج بیش از پیش فرهنگ کتابخوانی در رسانه ملی؛
◀تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و صدا و سیمای مرکز گیلان به امضا رسید.

⬛حقیقی //پایگاه خبری گیل ابراز

🔷سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری میان مجموعه کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: رسانه ملی به مثابه یک دانشگاه می تواند در جهت آگاهی بخشی به مردم در زمینه کتابخوانی عمل کند.

🔷به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، در این نشست که صبح امروز سه شنبه(27شهریور) و با حضور پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، حسن ظهیری، مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان و مسئولین دو دستگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری در حوزه تولید، پخش و حمایت از ترویج فرهنگ مطالعه به امضای طرفین رسید.

🔷🔷*کرمی: رسانه ملی به مثابه یک دانشگاه می تواند در جهت آگاهی بخشی به مردم در زمینه کتابخوانی عمل کند

🔷سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن اظهار امیدواری نسبت به گسترش بیش از پیش همکاری های دوجانبه با رسانه ملی در استان گیلان بر ضرورت هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه های فرهنگی در جلب اقشار مختلف مردم به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی تاکید و آن را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری واجب شرعی عنوان کرد.

🔷کرمی با بیان اینکه صدا و سیما به مثابه دانشگاه می تواند در جهت آگاهی بخشی به مردم در زمینه کتابخوانی عمل کند خاطرنشان کرد: در سند چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور و نیز مصوبه اخیر شورای فرهنگ عمومی، نقش بسیار پر رنگتری در زمینه گسترش فرهنگ مطالعه و ایجاد جاذبه در مطالعه کتاب در حوزه صدا و سیما پیش بینی شده است.

🔷وی به همکاری بسیار خوب صدا و سیمای مرکز گیلان در سالهای گذشته تا امروز با مجموعه کتابخانه های عمومی استان نیز اشاره کرد و امضاء این تفاهم نامه همکاری را سرآغازی جدید برای تولید برنامه های ویژه با موضوع کتاب و معرفی دستاوردها در این زمینه عنوان کرد.

🔷سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین در این نشست خواستار تشکیل کارگروه ویژه ای بمنظور پیگیری مصوبات تفاهم نامه مشترک شد.

🔷🔷*ظهیری: رسانه ملی همواره و از نزدیک شاهد اقدامات سازنده کتابخانه ها در حوزه کتاب بوده است

🔷مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این نشست با اشاره به اقدامات مثبت مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالهای اخیر در زمینه جلب اقشار مختلف مردم به مطالعه گفت: رسانه ملی همواره و از نزدیک شاهد اقدامات سازنده کتابخانه ها در حوزه کتاب بوده و سعی کرده این فعالیت ها را به سمع و نظر عموم مخاطبین خود برساند.

🔷حسن ظهیری یکی از مهمترین معضلات امروز کشور در زمینه کتابخوانی را عدم استفاده بهینه از فضای مجازی و عادت مردم به استفاده از مطالب گوناگون و پراکنده در این فضا عنوان کرد. وی عدم آگاهی های لازم در زمینه استفاده بهینه از فضای مجازی را ضربه ای مهلک به فرهنگ جامعه امروز دانست و نقش رسانه ملی در جذب افراد به مطالعه منابع اصلی اطلاعات یعنی کتاب را یادآور شد.

🔷ظهیری همچنین به منشور این سازمان در زمینه تولید محتوا با توجه به علایق مخاطبین نیز اشاره کرد و گفت: مردم گیلان همواره دوستدار کتاب و کتابخوانی بوده اند و امیدوار هستیم تولیدات در این زمینه نیز این علاقمندی را بیش از پیش تقویت کند. وی در پایان اظهار امیدواری کرد تعامل و همکاری دو مجموعه کتابخانه و رسانه ملی اثرات مثبت و سازنده ای بدنبال داشته باشد.

🔷گفتنی است همکاری مشترک در تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوع کتاب و کتاب خوانی، همکاری مشترک در برگزاری برنامه های فرهنگی حوزه کتاب، مسابقات و جشنواره های فرهنگی کتابخانه های عمومی و تعامل در انعکاس اخبار و برنامه های متنوع تبلیغی و فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی از مهمترین محورهای این تفاهم نامه همکاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.