کد خبر : 2046
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۰۸

🔴اسفندیار ضیایی، در نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان:قصه گویی روشی غیر مستقیم برای انتقال فرهنگ به نسل های آینده است.

🔴اسفندیار ضیایی، در نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان:قصه گویی روشی غیر مستقیم برای انتقال فرهنگ به نسل های آینده است.

🔴اسفندیار ضیایی، در نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان:قصه گویی روشی غیر مستقیم برای انتقال فرهنگ به نسل های آینده است. ◀حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز ⬛نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سایه‌‌ی ‌هم‌گرایی

🔴اسفندیار ضیایی، در نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان:قصه گویی روشی غیر مستقیم برای انتقال فرهنگ به نسل های آینده است.

◀حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز

⬛نشست اعضای کمیته استانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سایه‌‌ی ‌هم‌گرایی نمایندگان دستگاه‌های عضو این کمیته در رشت برگزارشد.

🔷به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، فراخوان بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه‌گویی در حالی منتشر شده است که شرکت‌کنندگان می‌توانند تجربه‌های قصه‌گویی خود را در سه بخش تخصصی (قصه‌گویی)، عمومی و علمی (مقاله‌نویسی) محک بزنند.

🔷این جشنواره با تکیه بر محور موضوعی قصه ‌زندگی مردم ایران و جهان، غم‌ها و شادی‌هایشان، نگاهی ویژه به تمرین مهارت‌های زندگی دارد و «خوب زندگی کردن تمرین می‌خواند» نیز به‌همین منظور به‌عنوان شعار این جشنواره انتخاب‌شده است.

🔷در این میان حرکت‌های بنیادین و بهره‌گیری از توان‌مندی و ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگ در دستور کار دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره هدف‌مند قرارگرفته و افزون بر تبیین اهمیت و اهداف جشنواره قصه‌گویی برای جامعه، نشست‌هایی نیز با مسوولان و نمایندگان فعالان این عرصه صورت‌می گیرد.

🔷برهمین اساس سالن همایش‌های کانون استان گیلان در رشت، میزبان نمایندگان دستگاه‌های همراه در برگزاری بیست و یکمین جشنواره استانی قصه‌گویی بود و حاضران در این نشست ضمن فراهم‌سازی بستر‌های مناسب برای نیل به اهداف، به ارایه‌ی راهکار‌هایی در جهت اثر‌بخشی هرچه بیشتر این رویداد فرهنگی پرداختند.

🔷مدیر‌کل کانون استان گیلان نیز در این نشست به تشریح اهداف برگزاری جشنواره قصه‌گویی پرداخت و با اشاره به پیشینه‌‌ی فعالیت‌های کانون پرورش فکری تصریح‌کرد:قصه گویی روشی غیر مستقیم برای انتقال فرهنگ به نسل های آینده است.

🔷 وی افزود:انتقال آموزه‌ها با بهره‌گیری از روش‌های غیرمستقیم و هدف‌مند، از شاخصه‌های این نهاد فرهنگی محسوب‌می‌شود و قصه‌گویی در این میان ازجایگاه ویژه‌‌ای برخورداراست.

🔷اسفندیارضیائی در همین ارتباط به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره‌کرد و تاکید آن بر لزوم استفاده از روش‌های آموزش غیر‌مستقیم را بیان‌گر نتیجه‌بخشی بیش از نیم‌قرن فعالیت کانون دانست.

🔷وی هم‌چنین پیشینه‌ی فرهنگی کشورمان و میراث پیشینان را تکیه‌گاهی مناسب توصیف‌کرد و با بیان این‌که قصه ‌و قصه‌گویی می‌تواند این داشته‌های ارزش‌مند را نسل ‌به نسل منتقل‌کند، همراهی تمامی فعالان عرصه‌ی ‌فرهنگ را برای نیل به این هدف‌ خواستارشد.

🔷معرفی محمد‌رسول حقدوست، همکارپیش‌کسوت کانون، برگزیده جشنواره‌های قصه‌گویی کشوری و بین المللی و هنرمند و مجری صدا و سیما به‌عنوان دبیرهنری جشنواره استانی قصه‌گویی دیگر بخش سخنان مدیرکل کانون استان گیلان بود و وی درهمین زمینه نیز از ظرفیت‌های گسترده این همکار کانون گیلان برای حاضران سخن‌گفت.

🔷دبیر جشنواره استانی قصه‌گویی نیز در این جلسه با قدردانی از نگاه ویژه مدیر‌کل کانون گیلان به همکاران پیش‌کسوت کانون اظهارداشت: ما با قصه ‌و قصه‌گویی بزرگ‌شده‌ایم و در کانون به بالندگی رسیده‌ایم؛ از این رو برای موفقیت هرچه بیش‌تر آن تلاش خواهیم‌کرد.

🔷محمد رسول حقدوست هم چنین ضرورت‌ پاس‌داشت میراث فرهنگی را یادآورشد و بر لزوم بهره‌گیری از افراد متخصص و توان‌مند در این زمینه تاکید‌کرد.
بر پایه این گزارش، حمایت نمایندگان دستگاه‌های همراه در برگزاری جشنواره قصه‌گویی از برنامه‌های کانون و ارایه‌‌ی راه‌کار‌های مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های موجود، بخش دیگر این جسله به‌شمار‌می رفت و در همین حال حاضران از آمادگی دستگاه مطبوع خود برای انعکاس خبر در سایت و پرتال، پخش تیزر‌های تبلیغاتی در سینمای شهری، اطلاع‌رسانی مناسب به همکاران و مخاطبان سخن‌گفتند.

🔷طرح این موضوع در نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی دستگاه‌ها و آگاهی‌بخشی به مخاطبان از طریق برنامه‌های مختلف صدا و سیمای مرکز گیلان نیز از جمله راهکار‌ها و پیشنهاد‌های نمایندگان حاضر در این نشست‌بود.
شایان ذکر است در این نشست نمایندگانی از استانداری، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم‌چنین صدا و سیما، بهزیستی، خانه فرهنگ گیلان و شهرداری شهر رشت حضورداشتند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.