🔴مهرداد آبسالان، مسئول اجرای تئاتر خیابانی شهرداری رشت؛مردم هر شب برای دیدن اجرای تئاتر خیابانی در پیادراه فرهنگی شهر رشت صف می کشند.

◀حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

مهرداد آبسالان مسئول اجرای تئاتر خیابانی شهرداری رشت، به همشهری گفت: طرح اجرای تئاتر خیابانی دائمی را در حدود چندماه گذشته به سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت ارائه کردم. خوشبختانه این طرح با استقبال خوب مدیران این سازمان مواجه شد.

مهرداد آبسالان، افزود: در این مدت ضمن برگزاری جلسات مختلف برای اجرایی شدن این طرح ستادی در این زمینه تشکلیل شد، که با فراخوان از هنرمندان گیلانی برای مشارکت در اجرای تئاتر خیابانی دائمی در پیادراه فرهنگی شهر رشت چندنفر به عنوان اعضای این ستاد منتخب شدند.

وی تعداد اعضای ستاد شورای ارزشیابی نمایش خیابانی را 5 نفر عنوان کرد و گفت: آقای رضا حقی،هومن میرمعنوی،محمود فرضی نژاد، دکتر علی ظفر قهرمان نژاد یکی از مدرسین دانشگاه و خودم در ستاد شورای ارزشیابی نمایش خیابانی حضور داریم.

مهراد آبسالان، در ادامه تصریح کرد:نکته قابل توجه و مهم در این زمینه این است که از روزی که ما این تئاتر ها را هرشب اجرا می کنیم روز به روز بر تعداد تماشاگران افزوده می شود. بیش از 100 تماشاچی ثابت هر شب برای دیدن تئاتر در پیادراه فرهنگی حضور دارند. که حتی در بدترین شرایط جوی هوا هم برای دیدن نمایش در پیادراه فرهنگی حضور دارند.

آشنایی مردم با مقوله تئاتر

مسئول اجرای تئاتر خیابانی شهرداری رشت در ادامه تصریح کرد: یکی از فواید اجرای ای طرح آشنایی مردم با مقوله تئاتر بوده است. خیلی از مردمی که اصلا هیچ ارتباطی با تئاتر و نمایش نداشتند هم اکنون هر شب برای اجرای تئاتر صف می کشند و در انتها از هنرمندان بابت اجرا تشکر و قدردانی می کنند.
آبسالان همچنین افزود: این طرح در رونق گردشگری برای شهرمان نیز بسیار مفید است. گردشگران و مسافرانی که به شهر رشت سفر می کنند متوجه می شوند که در یکساعت خاص می توانند به صورت رایگان یک برنامه فرهنگی را شهر رشت ببینند.
وی افزود: شهر رشت همواره شهر اولین ها بوده و در این زمینه هم نخستین بدعت اجرای تئاتر خیابانی دائمی در شهر رشت بنا نهاده شده است،که امیدوارم با حمایت مسئولین این برنامه تداوم داشته باشد. /منبع روزنامه همشهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *