🔴مدیر کل امور شعب بانک ملی استان گیلان:
اپلیکیشن ۶۰ سامانه ای برای تولید رمز یک‌بار مصرف/ارائه اوراق گواهی سپرده با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد تا پایان وقت اداری دوشنبه ۲۲ مرداد

⬛⬛حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز

🔷به گزارش گیل نگاه /کوروش معالی مدیرکل امور شعب بانک ملی استان گیلان و همچنین دبیر شورای هماهنگی امور بانک ها در این جلسه در راستای مقام و جایگاه اهل قلم گفت: وظیفه همه ماست تا جامعه و افکار عمومی را از واقعیات آگاه کنیم چرا که جامعه اکنون ما نیازمند امید و امیدواری است .

🔷او با بیان این که اکنون ما در جنگ اقتصادی به سر می بریم و کسانی که در صف اول این جنگ قرار دارند همین بانک ها هستند، افزود: سال هاست که قول اصلاح ساختار بانکی داده شده است و این که امید و آرزوی ماست این ساختار اصلاح شود تا ما به عنوان مجریان این ساختار بتوانیم بهتر در خدمت مردم باشیم.

🔷او در ادامه درخصوص عملکرد بانک ملی در بحث اشتغالزایی با اشاره به این که وام هایی که در بحث اشتغالزایی پرداخت می شود در دو گروه طرح فراگیر و روستایی جای داده شده اند افزود: متولیان امر در بحث اشتغالزایی روستایی بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید است و دربحث اشتغالزایی فراگیر، مجموعه کل بانک ها متولی این امر هستند.

🔹رتبه اول کشوری بانک ملی در تعداد تسهیلات ارایه شده به بنگاه های کوچک

🔷معالی در ادامه با بیان این که طرح رونق که سال گذشته وظیفه ارائه تسهیلات به بنگاه های کوچک را برعهده داشت، توانست از نظر ارائه مبلغ تسهیلات رتبه سوم و از نظر تعداد رتبه اول را در کشور داشته باشد گفت:این موضوع حکایت از این دارد که شبکه بانکی در سطح کشور در استان گیلان پرچمدار بوده و عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

🔷مدیر کل امور شعب بانک ملی استان کیلان رشت در ادامه در خصوص پرداخت ها در بحث ازدواج گفت: سهمیه بانک ملی در ماه ۳۱۱ فقره پرداختی در استان بوده که ما توانسته ایم دو برابر این سهمیه در ماه پرداختی داشته باشیم و از شروع امسال تا اکنون چیزی حدود ۳۸۶۲ فقره تسهیلات ازدواج به مشتریان پرداخت شده است .

🔷معالی به پحث NPL نسبت مطالبات به تسهیلات در شبکه بانکی در سطح کشور و استان اشاره داشت و گفت:این نسبت در سطح کشور چیزی حدود ۷٫۸ در سال ۹۶ بوده که این عدد در استاندارد جهانی عدد ۵ است و استان گیلان ازنسبت ۷٫۵ برخوردار بوده و این موضوع نمایان عمکرد بانک ملی در سطح استان است.

🔷معالی درخصوص بحث حمایت از سرمایه گذار با اشاره به این که اساس بانک برپایه سرمایه گذاری است و یک سرمایه گذار خودش متولی تعیین سرمایه است گفت: با اجرای گواهی سپرده عام که اخیرا اعلام شده است منجر به این شد که قیمت تمام شده پول بالا رود ولی ما از آن طرف هنوز با همان نرخ ۱۸ درصد ارایه تسهیلات را داشته باشیم.

🔷او افزود: سیاست های دولت به دنبال پایین آوردن نرخ سود سپرده ها بود تا قیمت تمام شده تسهیلات را کمترکند تا بتواند به بخش تولید کمک کرده باشد ولی متاسفانه دیدیم که وقتی این کار انجام شد پول از بانک بیرون رفت و در بازار سکه و ارز ریخته شد و دوباره ناچارا سیاست های انبساطی و انبقاضی تعیین شد که این پول ها دوباره به بانک برگردد که از این نوساناتی که در بازار شاهد آن هستیم جلوگیری شود.

🔷معالی در انتها اضافه کرد: بانک ملی با همه تنگناها سال گذشته اگر در استان در خصوص رشد منابع ۳۰ درصد متصور شده بودند ما در این یک سال به ۵۰ درصد رشد در منابع رسیدیم و این رشد حاصل اعتماد مردم به بانک ملی و تلاش همکاران در ۱۲۱ شعبه، ۳۴باجه و۱۶۵ واحد بانکی بود.

🔷او در پایان گفت: به جهت این که ما خواهان رونق در استان هستیم وعلی رغم موانع، بانک درصدد این است که میدان دار باشد و در این شرایط جنگی اقتصادی بتواند کمک کند.

🔷وی افزود:بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین و توانمندترین بازوی اقتصادی نظام اسلامی در اجرای نهضت خدمت رسانی بر این باور است برای مقاوم سازی اقتصاد با اتکال به خدای متعال و اتکا به توانایی‌های داخلی خاصه جوانان پژوهشگر و شرکتهای دانش بنیان، می‌توان مشکلات اقتصادی را درهم شکست. لذا با ارایه‌ی محصولات نوین و منحصر به فرد بانکی، از جمله سامانه‌های *بام* ، پیامرسان دو منظوره و ایرانی *بله* و همچنین برای جلوگیری از سرقتهای الکترونیکی *اپلیکیشن ۶۰* را برای تولید رمز یکبارمصرف کارتهای بانکی، تولید و در اختیار هموطنان قرار داده است.

🔷معالی درادامه تصریح کرد: بانک ملی در اجرای سیاستهای تعادلی مالی نظام و تقویت پول داخلی هم اکنون اوراق *گواهی سپرده با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد* را در اختیار شهروندان عزیز قرار می‌دهد که با مجوز بانک مرکزی و تا حد نصاب مقرر تا پایان وقت اداری روز *دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷* در تمام شعب توزیع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *