کد خبر : 1973
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۸

🔴سید کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه‌سرادر مجلس شورای اسلامی:دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است.

🔴سید کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه‌سرادر مجلس شورای اسلامی:دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است.

🔴سید کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه‌سرادر مجلس شورای اسلامی:دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است. ⬛⬛حقیقی//پایگاه خبری ابراز نماینده صومعه سرا در مجلس دلار را عامل کاسبی دولت ها با توجه به افزایش نرخ آن در دور دوم فعالیت همه آنها دانست و گفت: اتاق جنگ اقتصادی باید در همه

🔴سید کاظم دلخوش نماینده شهرستان صومعه‌سرادر مجلس شورای اسلامی:دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است.

⬛⬛حقیقی//پایگاه خبری ابراز

نماینده صومعه سرا در مجلس دلار را عامل کاسبی دولت ها با توجه به افزایش نرخ آن در دور دوم فعالیت همه آنها دانست و گفت: اتاق جنگ اقتصادی باید در همه بخش ها تشکیل شود.

◀به گزارش پایگاه خبری گیل ابرازبه نقل از مهر، سید کاظم دلخوش، با اشاره به اینکه هر جامعه برای توسعه و پیشرفت نیازمند حضور فعال رسانه است، اظهارکرد: رسانه ها خدمات نظام و کارگزاران را ثبت و ضبط می کنند.

وی به وضعیت ارز و سکه در کشور اشاره کرد و افزود: روند مسائل اقتصادی جامعه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و می گیرد.

موضوع اقتصادی و شرایط سخت مردم دغدغه نظام

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به رغم تلاش های صورت گرفته از سوی دولت برای بهبود وضعیت، هنوز مجلس به روند موجود نقد دارد، گفت: نمایندگان مجلس معتقد هستند که در تیم اقتصادی دولت ضعف هایی وجود دارد که نیازمند ترمیم است.

وی با تأکید براینکه دغدغه اصلی نظام این بوده که امروز بسیاری از توده های مردم که همیشه از این نظام پشتیبانی کرده اند در سختی و رنج به سر می برند، تصریح کرد: طی ۱۱ سال گذشته مقام معظم رهبری از موضوع اقتصادی و مشکلات این حوزه صحبت کرده که نشان دهنده دغدغه معظم له است.

دلخوش در ادامه با اشاره به اینکه اگر نقدی صورت می گیرد برای حل مشکلات اقتصادی از سوی دولت است، افزود: ما همیشه به دولت گفته ایم منبع و محل درآمدی خانوارها مشخص است ولی علیرغم مشخص بودن محل درآمدهای دولت هنوز اطلاعات درستی از منابع درآمد ارز دولت در دست نیست.

وی با تأکید براینکه این موضوع یک ضعف در نظام اقتصادی محسوب می شود، گفت: متاسفانه هنوز تفکیک درستی از منابع و محل درآمدهای ارزی دولت وجود ندارد.

نبود قانون مشخص برای خرید سکه و ارز در کشور

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی عدم استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص در بخش های مختلف به ویژه اقتصادی را یکی دیگر از ضعف ها برشمرد و ادامه داد: زمانی که قانون مشخصی برای خرید سکه و ارز در کشور وجود ندارد شاهد این خواهیم بود که فردی ۳۹ هزار سکه خریداری کند و بعد مدعی شویم که وی تخلف کرده است.

وی همچنین به نبود فرهنگ درست در این زمینه و همراهی مردم با مسئولان و نظام اشاره و خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته ترکیه تحریم شد و مردم این کشور دلارها را آتش زدند ولی در ایران ما تحریم می شویم از آن سو مردم بیشترین ارز و سکه را خریده و در خانه انبار می کنند.

دلخوش به سفر دو میلیون ایرانی در سال گذشته به آنتالیا ترکیه نیز اشاره و تصریح کرد: در چنین شرایط اقتصادی و با این میزان از تحریم های این میزان سفر با دلار به کشور ترکیه توجیح ندارد.

وی با تأکید براینکه متاسفانه هنوز مردم و مسئولان ما باور ندارند که در یک جنگ اقتصادی هستند، افزود: مردم و مسئولان باید بدانند که دشمن علیه ما سخت ترین جنگ اقتصادی را به راه انداخته است.

مجلس جایگاه گذشته را در جامعه ندارد

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بررسی وضعیت دولت ها به این نتیجه خواهیم رسید که در هر دولت در دوره اول قیمت دلار ثابت ولی در دوره دوم تغییر می کند، تأکید کرد: متاسفانه دلار به عاملی برای کاسبی دولت ها تبدیل شده است.

وی روند موجود را مناسب ندانست و گفت: ادامه این روند همچنان به افزایش نرخ ارز منجر خواهد شد. امروز شاهد کشف احتکارهای فراوان در سطح کشور هستیم که نشان دهنده این بوده که امروز مشکل ما مشکل داخلی است.

دلخوش بر مقابله درست، قاطع و اصولی در این حوزه تأکید و اظهار کرد: یکی از ضعف ها مدیریت های ناسالم در سطح کشور است. مدیریت ضعیف در کشور سبب سوء استفاده دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز مجلس جایگاه و ارزش خود را از دست داده است، افزود: این موضوع به دلیل نوع عملکردها و همچنین حضور افراد غیر متخصص در مجلس است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه ارتباطات سیاسی و تجاری ما با کشورهای همسایه نیز اصولی و مناسب نیست، گفت: با وجود ظرفیت و پتانسیل های بسیار، ایران تنها ۳۹۲ میلیون دلار تجارت انجام می دهد.

وی با تأکید برلزوم ایجاد اتاق جنگ اقتصادی در همه حوزه ها و بخش ها، ادامه داد: مسئولان باید باور کنند که در جنگ اقتصادی بسر می بریم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.