🔴رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان
ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در گیلان تشکیل شد.
◀مشروح خبر در لینک 👇

⬛⬛حقیقی///پایگاه خبری گیل اِبراز

🔷فرهاد دلق پوش در اولین جلسه ستاد مبارزه با احتکار کالا با اشاره به فضا سازی روانی ایجاد شده در بازار، گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده برخی از سودجویان، ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در گیلان تشکیل شد.

🔷رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تشکیل این ستاد را در راستای سیاست های ابلاغی دولت برای نظارت مطلوب بر کالاهای اساسی و اقلام ضروری مورد استفاده مردم ضروری دانست و اظهار داشت: یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت ها و برهم زدن موازنه تنظیم بازار استان، احتکار و اختفا است.

🔷دکتر دلق پوش از شروع تشدید نظارت و برخورد با همه جانبه با محتکران کالای مصرفی مردم خبر داد و عنوان کرد: اقلام و کالاهای پرمصرف و حساس به اندازه کافی در انبارها و مراکز ذخایر کالا موجود است؛ ولی برخی از سوداگران با ایجاد فضای روانی و احتکار این اقلام می‌خواهند در صف دشمنان نظام قرار گیرند که این به معنی مقابله با نظام و مردم است.

🔷وی اضافه نمود: بازرسان و کارشناسان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، نیروی مقاومت بسیج به اتفاق کارشناس نظارت و بازرسی این سازمان به صورت دو شیفته با انجام بازرسی‌های مشترک با همکاری سربازان گمنام امام زمان در دستگاه امنیتی به صورت مداوم در حال رصد بازار هستند و با متخلفین در حوزه بازار به شدت و فوریت برخورد می‌گردد.
فرهاد دلق پوش به استفاده از کلیه ظرفیت‌ها در جلسه ستاد تاکید نمود و گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور همراهی و همت همگانی تشکل‌های صنفی صنعتی و عموم مردم هوشیار و متعهد استان گیلان در کشف مکان های اختفا و احتکار کالاهای پر مصرف خانوار بسیار حائز اهمیت است، لذا سامانه 124 این سازمان به صورت شبانه روزی آماده دریافت و پاسخگویی به گزارشات مردمی است.

🔷دبیر کارگروه تنظیم بازار استان تصریح کرد: کلیه کالاهای وارداتی و تولید شده در داخل باید به نرخ رسمی به مردم عرضه شوند و نرخ و نرخ نامه های آن توسط اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه ابلاغ می شود و باید نرخ ها در معرض رویت مردم قرار گیرد و مردم نیز هنگام خرید اقلام حتما فاکتور خرید را از فروشندگان مطالبه نمایند.

🔷 فرهاد دلق پوش همچنین به همکاری مطلوب تعزیرات حکومتی درهمراه نمودن شعبه سیار در گشت‌های مشترک بازرسان در بازار اشاره نمود و عنوان کرد: با هماهنگی صورت گرفته، قاضی کشیک در شعبه سیار گشت‌های بازرسان در بازار حضور خواهند یافت و بلافاصله پس از تشکیل پرونده و محرز شدن تخلفات اقدام قانونی با قید فوریت بدون اتلاف وقت انجام خواهد شد.

🔷 وی به صراحت اعلام نمود: ذره بین کلیه دستگاه‌های نظارتی در کلیه مراکز رسمی و غیررسمی ذخیره و عرضه کالا در استان فعال شده است. بر همین اساس ضمن بازرسی های مختلف آماده دریافت گزارشات مردمی هستیم و کلیه تحرکات غیرمتعارف در بازار رصد می شود.

🔷رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خطاب به اعضای ستاد مبارزه با احتکار و اقتصاد عنوان کرد: در این شرایط بایستی وظایف خود را افزایش دهیم تا از فشار روانی بر مردم در بازار کاسته شود و گلوگاه های فسادخیز شناسایی گردند و اگر کوتاهی شود هم به خودمان و هم به جامعه آسیب وارد می شود

🔷دکتر دلق پوش با عنایت به پیدایش هیجانات کاذب و مقطعی بازار، در پایان توصیه نمود: مردم با فرهنگ استان نیز با درک شرایط و التهاب بی مورد بازار از خرید اقلام غیر ضرور و احتکار خانگی پرهیز نمایند تا آرامش و ثبات به بازار برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *