🔴مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان تأکید کرد:ضرورت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از پوشش مناسب با موازین اسلامی

⬛⬛زهرا حقیقی ///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان باتأکید برضرورت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از پوشش مناسب باموازین اسلامی، گفت: غفلت در مدیریت این بخش سبب بروز ناهنجاری های اجتماعی می شود.

مونا ابروفراخ در گفتگو با خبرنگارمهر با اشاره به اهمیت بحث عفاف و حجاب در جامعه، گفت: رعایت عفت در پوشش برای هر دو جنس مذکر و مونث از سوی خداوند متعال توصیه شده است.

وی در ادامه به نقش تأثیرگذار خانواده ها در این زمینه اشاره کرد و افزود: رعایت موازین از سوی خانواده ها نقش تأثیرگذاری در مقابله و کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در سطح جامعه دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه رعایت عفت و پوشش مناسب بسترهای لازم برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی را فراهم می کند، خاطرنشان کرد: نهادهای فرهنگی و اجتماعی باید نقش مهم و راهبردی در همسو کردن نسل جوان با اهداف و ارزش‌های صحیح اسلامی ایفا کنند.

وی توانمندسازی جوانان را یکی از موثرترین راهکارهای ساماندهی این حوزه برای جلوگیری از ترویج بی بندوباری توسط رسانه های معاند نظام عنوان و تصریح کرد: اگر جوانان از نظر فکری و آگاهی تقویت شوند، به صورت ذاتی نسبت به عدم بروز رفتارهای منافی موازین اسلامی اقدام می کنند.

ابروفراخ برضرورت ایجاد شرایط مناسب برای بهره گیری مناسب از ایام اوقات فراغت توسط خانواده ها تأکید کرد و ادامه داد: با توجه به شروع فصل گرما باید فرهنگ سازی برای استفاده صحیح از دریا و سایر مواهب طبیعی استان گیلان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مسأله عفت امری شخصی و فردی محسوب نمی‌شود، افزود: این موضوع یکی از مباحث دینی، اجتماعی و عمومی بوده که بنیان خانواده و اجتماع به آن بستگی دارد و باید  شرایطی فراهم کنیم تا بنیان خانواده در جامعه اسلامی در معرض آسیب قرار نگیرد.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر نهادینه سازی فرهنگ حیا و عفت در مردان و زنان به اجرای طرح‌های فرهنگی در سواحل استان اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف این است تا با برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری، سواحل را به مکانی مفرح و پرنشاط برای خانواده ها مطابق با موازین اسلامی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه باید برای برخورد صحیح با عدم رعایت پوشش مناسب در اماکن عمومی به ویژه سواحل همه خود را ملزم به رعایت ضوابط و قوانین تعریف شده بدانند ،تصریح کرد: غفلت در فضای مدیریت فرهنگی زمینه ساز توسعه رفتارهای ناهنجار در جامعه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.